a
HomeDom i Wnętrze

Dom i Wnętrze

Skupieni na wielkich sprawach i ważnych rzeczach, zapominamy tak naprawdę o sobie i swoim szczęściu. Choć paradoksalnie to do niego właśnie dążymy (i to szczęście jest naszym celem), ale ciągle nam umyka. Nie zauważamy bowiem i nie doceniamy tych jego drobnych cząstek, które mamy wokół siebie, w otaczającym nas świecie. Poszukajmy ich w domu i w ogrodzie. Przekonajmy się, że szczęście znajduje się bardzo blisko. Czasem wystarczy tylko po nie sięgnąć.

Krzesło może być dziełem sztuki. Pomyślmy o nim przez chwilę nieco inaczej niż zwykle, a odkryjemy historię i specyfikę tego zwykłego mebla. W tym roku mija sto lat od zaprojektowania słynnego krzesła czerwono-niebieskiego składającego się z 17 elementów. A krzesło to wygląda jakby wymyślono je dziś! Można powiedzieć, że G.T. Rietveld wyprzedził swoje czasy, i to jak bardzo!

Ogród nadmorski to po prostu piękno samo w sobie, które nie wymaga już wielu starań, bo krajobraz stanowi tutaj doskonałą aranżację. Ogród nad brzegiem jeziora może wyglądać równie zachwycająco. Wspaniale, jeśli możemy stworzyć tam prywatną plażę, kiedy ogród przechodzi w jezioro. Jeśli nie mamy naturalnych zbiorników wodnych w pobliżu, możemy zbudować różne elementy wodne w naszych ogrodach.

Dom jest miejscem, w którym jesteśmy każdego dnia. Nic więc dziwnego, że są takie chwile, kiedy jego wystrój zwyczajnie nas nudzi. Pragniemy wówczas zmian. Remonty jednak bywają męczące, czasochłonne i kosztowne. Jednak aby nieco zmienić charakter pomieszczeń, w których codziennie jesteśmy czasami wystarczą drobne detale, po których wprowadzeniu dom jest jakby rzeczywiście inny. W jaki sposób możemy uzyskać taki efekt?

Nastała zima. Miłośnicy ogrodów muszą przyzwyczaić się do mroźnych dni, które uniemożliwiają im spędzanie wolnego czasu w ogrodzie. Wielu właścicieli nie może doczekać się nadejścia wiosny, kiedy to dzień będzie dłuższy a temperatura wyższa. W tym czasie można rozpocząć wiosenne porządki. W tym okresie przyroda budzi się powoli do życia po zimowej porze. Jak wielu z nas na to czeka. 

Wykończenie mieszkania wiąże się z dziesiątkami różnych decyzji, które należy podjąć: od wyboru koloru ścian poprzez meble, a na dodatkach skończywszy, przy czym przy urządzaniu mieszkania ważny jest również dobór odpowiedniego oświetlenia, które coraz częściej pełni również funkcję dekoracyjną. Jakie lampy i żyrandole warto wziąć pod uwagę urządzając mieszkanie?