a
HomeDom i Wnętrze

Dom i Wnętrze

Wybierając się na zakupy do sklepów meblowych czy też przeglądając oferty w sklepach internetowych rzadko kiedy zwracamy uwagę na to, z czego wykonane są konkretne produkty. To spory błąd. Pochylając się bardziej nad interesującymi nas krzesłami czy fotelami możemy lepiej sprawdzić, czy będą one dopasowane do naszych potrzeb. Jakie błędy popełniamy podczas kupowania foteli i krzeseł?

Skupieni na wielkich sprawach i ważnych rzeczach, zapominamy tak naprawdę o sobie i swoim szczęściu. Choć paradoksalnie to do niego właśnie dążymy (i to szczęście jest naszym celem), ale ciągle nam umyka. Nie zauważamy bowiem i nie doceniamy tych jego drobnych cząstek, które mamy wokół siebie, w otaczającym nas świecie. Poszukajmy ich w domu i w ogrodzie. Przekonajmy się, że szczęście znajduje się bardzo blisko. Czasem wystarczy tylko po nie sięgnąć.

Rzadko kiedy otwierając swoją własną firmę przywiązujemy uwagę do takich szczegółów jak wyposażenie naszego biura. Czy rzeczywiście wyposażenie biura jest wyłącznie szczegółem? Czy sposób urządzenia biura firmy wpływa na pracowników, jak i samych klientów oraz kontrahentów?

Krzesło może być dziełem sztuki. Pomyślmy o nim przez chwilę nieco inaczej niż zwykle, a odkryjemy historię i specyfikę tego zwykłego mebla. W tym roku mija sto lat od zaprojektowania słynnego krzesła czerwono-niebieskiego składającego się z 17 elementów. A krzesło to wygląda jakby wymyślono je dziś! Można powiedzieć, że G.T. Rietveld wyprzedził swoje czasy, i to jak bardzo!

Ogród nadmorski to po prostu piękno samo w sobie, które nie wymaga już wielu starań, bo krajobraz stanowi tutaj doskonałą aranżację. Ogród nad brzegiem jeziora może wyglądać równie zachwycająco. Wspaniale, jeśli możemy stworzyć tam prywatną plażę, kiedy ogród przechodzi w jezioro. Jeśli nie mamy naturalnych zbiorników wodnych w pobliżu, możemy zbudować różne elementy wodne w naszych ogrodach.

Dom jest miejscem, w którym jesteśmy każdego dnia. Nic więc dziwnego, że są takie chwile, kiedy jego wystrój zwyczajnie nas nudzi. Pragniemy wówczas zmian. Remonty jednak bywają męczące, czasochłonne i kosztowne. Jednak aby nieco zmienić charakter pomieszczeń, w których codziennie jesteśmy czasami wystarczą drobne detale, po których wprowadzeniu dom jest jakby rzeczywiście inny. W jaki sposób możemy uzyskać taki efekt?