a
HomeZdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda

Ciąża jest pięknym czasem w życiu kobiety. Świadomość, że rozwija się w niej ukochane dziecko potrafi dodać skrzydeł i wynagrodzić wszelkie niedogodności. W okresie tym należy szczególnie dbać o siebie i swój organizm oraz analizować wszelkie sygnały, które wysyła nam nasze ciało. Prawidłowo rozwijająca się ciąża jest bardzo ważna zarówno dla matki jak i dla dziecka. Dlatego jeśli zauważymy cokolwiek, co nie odpowiada typowym objawom ciąży to kobieta powinna jak najszybciej zaalarmować lekarza.

Zmiana trybu życia, odżywiania i podejścia do aktywności fizycznej, to nieraz za mało, by zgubić zbędne kilogramy z problematycznych partii ciała, takich jak brzuch czy boczki lub uda. Wiele pań zmaga się także z tłuszczem nagromadzonym na ramionach. Być może dobrym pomysłem, by rozwiązać taki problem będzie liposukcja. Dziś w naszym kraju mamy wielu doświadczonych lekarzy, którzy profesjonalnie mogą wykonać ten zabieg z minimalnym ryzykiem. By nie dopuścić do tego, by coś negatywnego przydarzyło się nam po zabiegu, lekarz założy nam specjalną odzież po liposukcji, którą trzeba będzie nosić minimalnie przez 3 tygodnie.

Na przestrzeni minionych wieków rośliny strączkowe cieszyły się w Polsce umiarkowaną popularnością. Wielu ludzi rezygnowało z nich ze względu na ich ciężkostrawność. Jednak obecnie różne odmiany strączków są coraz chętniej spożywane, szczególnie przez przedstawicieli młodego pokolenia. Nic w tym dziwnego – w końcu, dodanie ich do diety zapewnia nam większą porcję białka, a także witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

O dłoniach często mówimy, że są one wizytówką człowieka. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. O ile określone rysy twarzy mogą się komuś podobać lub nie i jest to raczej indywidualna kwestia, o tyle definicja zadbanych dłoni jest raczej jednoznaczna. Na co należy więc zwrócić uwagę, jeśli chcemy, żeby nasze dłonie godnie nas reprezentowały jako nasze wizytówki?

Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej przez chirurga to coraz bardziej popularny zabieg, na którego wykonanie decyduje się coraz więcej osób. Warto wiedzieć, iż nazywa się on liposukcją i możemy go wykonać w coraz większej ilości placówek. Jednak należy mieć świadomość, iż powinniśmy stosować się do wszystkich zaleceń lekarzy po zabiegu, jeżeli chcemy cieszyć się jego doskonałymi efektami. Zatem o czym powinniśmy pamiętać?

Każdego dnia nasza skóra na twarzy narażona jest na wiele negatywnych czynników. Przede wszystkim jest to silne zanieczyszczenie, ale również nieodpowiednio dobrane kosmetyki czy stosowanie zbyt mocnych preparatów pielęgnujących. Na stan skóry wpływa również nasza codzienna dieta, brak witamin, niedostateczne nawodnienie czy palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu.