a
HomeZdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda

Na przestrzeni minionych wieków rośliny strączkowe cieszyły się w Polsce umiarkowaną popularnością. Wielu ludzi rezygnowało z nich ze względu na ich ciężkostrawność. Jednak obecnie różne odmiany strączków są coraz chętniej spożywane, szczególnie przez przedstawicieli młodego pokolenia. Nic w tym dziwnego – w końcu, dodanie ich do diety zapewnia nam większą porcję białka, a także witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

O dłoniach często mówimy, że są one wizytówką człowieka. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. O ile określone rysy twarzy mogą się komuś podobać lub nie i jest to raczej indywidualna kwestia, o tyle definicja zadbanych dłoni jest raczej jednoznaczna. Na co należy więc zwrócić uwagę, jeśli chcemy, żeby nasze dłonie godnie nas reprezentowały jako nasze wizytówki?

Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej przez chirurga to coraz bardziej popularny zabieg, na którego wykonanie decyduje się coraz więcej osób. Warto wiedzieć, iż nazywa się on liposukcją i możemy go wykonać w coraz większej ilości placówek. Jednak należy mieć świadomość, iż powinniśmy stosować się do wszystkich zaleceń lekarzy po zabiegu, jeżeli chcemy cieszyć się jego doskonałymi efektami. Zatem o czym powinniśmy pamiętać?

Każdego dnia nasza skóra na twarzy narażona jest na wiele negatywnych czynników. Przede wszystkim jest to silne zanieczyszczenie, ale również nieodpowiednio dobrane kosmetyki czy stosowanie zbyt mocnych preparatów pielęgnujących. Na stan skóry wpływa również nasza codzienna dieta, brak witamin, niedostateczne nawodnienie czy palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu.

Nie ma chyba takich osób, które z chęcią chodziłyby do lekarza. Wizyty lekarskie zawsze kojarzą nam się z pewnego rodzaju skrępowaniem. Nieprzyjemne skojarzenia gabinet lekarski budzi również dlatego, że to w nim dowiadujemy się o naszych chorobach i dolegliwościach. Mimo to nie należy zwlekać z wizytą u lekarza. Profilaktyka jest niezwykle ważna, więc jeśli tylko zauważymy niepokojące nas objawy, powinniśmy skonsultować to ze specjalistą. W jaki sposób możemy przygotować się do wizyty lekarskiej?