a
HomeDom i WnętrzePokój dla osoby starszej – o czym pamiętać?

Pokój dla osoby starszej – o czym pamiętać?

Pokój dla osoby starszej – o czym pamiętać?

Wyposażenie pokoju dla osoby starszej to spore wyzwanie – pomieszczenie to niejednokrotnie jest jedyną ostoją spokoju i ciszy, miejscem, gdzie starsza osoba może czuć się bezpiecznie. Warto zadbać o to, aby wybrane meble były jednocześnie eleganckie, trwałe i funkcjonalne. Jakie sprawdzą się najlepiej?

Łóżko z elektrycznym stelażem – wygoda i komfort

Bez względu na wielkość pomieszczenia musimy umieścić w nim wygodne łóżko jednoosobowe, szafę, niewielką komodę, wygodny fotel, stoliczek. Wybór mebli nie będzie łatwy – warto jednak postawić na wysoką jakość. Dobrym rozwiązaniem będą meble z litego drewna. Jest ono odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu, ścieranie. Dodatkowo dostępne jest w wielu interesujących kolorach. W przypadku łóżka z litego drewna konieczne będzie zakupienie też odpowiedniego materaca – warto zapytać seniora, jakie są jego preferencje. Jeśli osoba starsza nie porusza się samodzielnie najlepszy będzie materac hamujący powstawanie odleżyn. Wiele interesujących modeli łóżek posiada elektrycznie sterowany stelaż – to dobre rozwiązanie dla osób starszych, nieporuszających się samodzielnie.
Niezbędny okaże się także wygodny fotel, w którym osoba starsza będzie mogła odpoczywać, czytać książki, oddawać się hobby.

Wysokiej jakości meble drewniane oraz łóżka ze stelażami elektrycznymi znaleźć można na stronie internetowej marki visby.pl

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.