a
HomeBiznesSzkolenia kadrowe także dla osób rozpoczynających pracę w kadrach

Szkolenia kadrowe także dla osób rozpoczynających pracę w kadrach

Szkolenia kadrowe także dla osób rozpoczynających pracę w kadrach

Większość szkoleń kadrowych, które są dostępne na rynku, są szkoleniami tematycznymi, które są skierowane zarówno do wieloletnich specjalistów, jak i do osób rozpoczynających swoją karierę w dziale kadr. W zależności od posiadanego doświadczenia szkolenia kadrowe mogą być szkoleniami warsztatowymi albo certyfikowanymi.

Szkolenia warsztatowe


Specjaliści pracujący w zawodzie wybierają szkolenia kadrowe, które są krótkimi szkoleniami podnoszącymi ich wiedzę w zakresie prawa pracy, naliczania wynagrodzeń czy prowadzenia dokumentacji kadrowej.

Szkolenia praktyczne skierowane są do osób, które specjalizują się w rozliczeniach płac lub prowadzeniu dokumentacji kadrowej, bowiem w czasie jednodniowego szkolenia kursanci rozwiązują praktyczne problemy, związane m.in. z rozliczaniem czasu pracy kobiet w ciąży czy prowadzeniem dokumentacji pod kątem pozyskania zwrotu dofinansowania od PFRON z tytułu zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego.

Szkolenia certyfikowane


Większość szkoleń kadrowych, które trwają dłużej niż jeden dzień, to szkolenia certyfikowane. Takie szkolenia mogą dodatkowo się zakończyć egzaminem, a wystawiony certyfikat ma na celu potwierdzić nabycie konkretnych umiejętności.

Najczęściej szkolenia certyfikowane to szkolenia dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową w dziale kadr i płac. W ramach szkoleniach ich wiedza jest porządkowana, dodatkowo kursanci mogą korzystać z programów komputerowych, które bardzo często wspierają pracę działów kadr i płac.

Szkolenia z zakresu prawa pracy


Oprócz szkoleń praktycznych, także z wykorzystaniem programów komputerowych, pracownicy działów kadr powinni korzystać ze szkoleń z zakresu prawa pracy. Szkolenia te skierowane są do osób, zajmujących się prowadzeniem dokumentacji kadrowej i jednocześnie odpowiedzialnych za naliczanie wynagrodzeń.

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa pracy mogą zawierać również szkolenia przeznaczone dla kadry zarządzającej działem kadr. W tym przypadku szkolenie obejmuje działania z zakresu zapobiegania mobbingowi w miejscu pracy.

Tekst przygotowany we współpracye ze specjalistami z WLT Training Group

Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.