a
HomePosts Tagged "ogród"

ogród Tag

Skupieni na wielkich sprawach i ważnych rzeczach, zapominamy tak naprawdę o sobie i swoim szczęściu. Choć paradoksalnie to do niego właśnie dążymy (i to szczęście jest naszym celem), ale ciągle nam umyka. Nie zauważamy bowiem i nie doceniamy tych jego drobnych cząstek, które mamy wokół siebie, w otaczającym nas świecie. Poszukajmy ich w domu i w ogrodzie. Przekonajmy się, że szczęście znajduje się bardzo blisko. Czasem wystarczy tylko po nie sięgnąć.

Krzesło może być dziełem sztuki. Pomyślmy o nim przez chwilę nieco inaczej niż zwykle, a odkryjemy historię i specyfikę tego zwykłego mebla. W tym roku mija sto lat od zaprojektowania słynnego krzesła czerwono-niebieskiego składającego się z 17 elementów. A krzesło to wygląda jakby wymyślono je dziś! Można powiedzieć, że G.T. Rietveld wyprzedził swoje czasy, i to jak bardzo!

Nastała zima. Miłośnicy ogrodów muszą przyzwyczaić się do mroźnych dni, które uniemożliwiają im spędzanie wolnego czasu w ogrodzie. Wielu właścicieli nie może doczekać się nadejścia wiosny, kiedy to dzień będzie dłuższy a temperatura wyższa. W tym czasie można rozpocząć wiosenne porządki. W tym okresie przyroda budzi się powoli do życia po zimowej porze. Jak wielu z nas na to czeka.