HomeDom i WnętrzeAranżacja tarasu – stwórz miejsce do relaksu w kilka godzin!

Aranżacja tarasu – stwórz miejsce do relaksu w kilka godzin!

Aranżacja tarasu – stwórz miejsce do relaksu w kilka godzin!

Przydomowy taras to idealne miejsce na odpoczynek – nie trzeba tym nikogo przekonywać. Ważne jest jednak wybranie takich elementów i dodatków, aby móc cieszyć się odpoczynkiem długi czas. Jakie produkty wybierać i na co zwracać uwagę podczas aranżowania naszego tarasu? Czy możliwe jest wybranie mebli łączących zarówno wysoką estetykę, jak i funkcjonalność?

 

Meble, które zachwycą!

Jakie meble na taras wybrać? Przede wszystkim: trwałe! Kluczem do stworzenia pięknego tarasu jest wybranie mebli, które nie będą podatne na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, silne promieniowanie słoneczne czy niskie temperatury. Niskiej jakości tworzywa pod wpływem tych czynników szybko zaczną pękać, koślawić się, łamać.

Do najchętniej wykorzystywanych materiałów w przypadku mebli ogrodowych wymienia się aluminium. Stanowi ono zarówno tworzywo do stelaży, jak i powłok wierzchnich. Zastosowanie malowanego proszkowo aluminium to strzał w dziesiątkę – tworzywo to jest wysoce odporne na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Dodatkowo również jest bardzo lekkie, co przekłada się na wagę mebla. Lekkie fotele i krzesła bez trudu przeniesiemy z miejsca na miejsce. Aranżacja tarasu przy pomocy mebli aluminiowych będzie trafionym pomysłem – taki taras stanie się kwintesencją nowoczesności i dobrego smaku.

 

Aranżacja tarasu przy pomocy mebli technorattanowych

Stworzenie pięknego tarasu nie może być prostsze, jeśli wykorzystasz meble technorattanowe. Klasyczna plecionka w nowoczesnej odsłonie to kwintesencja stylu i wysokiej estetyki. Technorattan jest tworzywem o wysokiej odporności na uszkodzenia, działanie wody, wnikanie wody. Nieporowata struktura sprawia, że czyszczenie takiego mebla nie sprawi żadnych problemów. Technorattan jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej.

 

dev@dinusiek.pl