HomeMotoryzacjaBezpieczny ubiór motocyklowy

Bezpieczny ubiór motocyklowy

Bezpieczny ubiór motocyklowy

Na polskich drogach coraz częściej widzimy jednoślady – i mowa tu nie tylko o klasycznych motocyklach, ale również o skuterach. Niestety, nadal nie przykładamy odpowiedniej wagi do tego, jaki strój powinniśmy mieć na sobie podróżując tym środkiem transportu. Warto wiedzieć, że od odpowiednie dobranego kombinezonu zależy nasze zdrowie i życie!
Najczęściej popełnianym błędem przez osoby wsiadające na motocykl jest przekonanie, że skoro posiadają na głowie kask, to inne zabezpieczenia nie są istotne. Efektem takiego myślenia są motocykliści jeżdżący po ulicach miasta w koszulkach z krótkim rękawem, jeansowych spodniach czy w adidasach. Kiedy pyta się ich o powód wybrania takich elementów odzieży odpowiadają najczęściej, że wysoka temperatura i ładna pogoda sprzyjają jeździe w takim stroju.
Niestety – przy nawet najmniejszej stłuczce i kontakcie z asfaltem taki strój w żadnym wypadku nie zabezpiecza nas przed urazami. Wiele osób jest zdania, że jeansowe spodnie są odpowiednie, gdyż grube sploty z pewnością przetrwają poślizg po asfalcie. My jednak przekonujemy – nie są to odpowiednie spodnie do jazdy. Co więc wybierać?

Odzież wykonana ze skóry

najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z bogatej oferty licznych sklepów z odzieżą motocyklową czy akcesoriami samochodowymi czy motocyklowymi. Topowi producenci oferują nam ciekawe kombinezony z dodatkowymi wzmocnieniami lub bez – w takich sytuacjach sami decydujemy, czy pragniemy nasz kombinezon w nie uzupełnić. Kombinezon wykonany ze skór jest znacznie odporniejszy na tarcie, które powstaje w wyniku ślizgu po asfalcie po stłuczce motocyklowej. Ważne jest, aby ochraniać każdą część ciała – w tym pomogą nam również odpowiednio dobrane buty motocyklowe oraz rękawice z dodatkowymi protektorami.
Wskazówki odnośnie strojów odpowiednich na motocykl znajdziesz u nas – sklep motoryzacyjny Eport2000.

dev@dinusiek.pl