HomeDom i WnętrzeBudowa wymarzonego domu prostsza niż myślisz

Budowa wymarzonego domu prostsza niż myślisz

Budowa wymarzonego domu prostsza niż myślisz

Budowa własnego domu jest zdecydowanie prostsza niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu – znacznie łatwiej jest o materiały budowlane, domu nie trzeba również wznosić własnymi rękami, gdyż do dyspozycji mamy liczne ekipy budowlane. Cena wzniesienia domu nie jest jednak niska: poza samymi materiałami i budową konieczne jest opłacenie wszelkich dokumentów i zezwoleń, jak również zakupienie ziemi – dla wielu to właśnie największy wydatek.
Odpowiednie planowanie podczas budowy domu jest kluczem do szybkiego zamknięcia inwestycji. Istotne jest uwzględnienie kosztorysu oraz wszelkich dodatkowych wydatków, które mogą nas czekać po drodze.
Kosztorys zdaje się być najważniejszy w przypadku budowy domu – niewiele z nas ma możliwość wybudowania go wyłącznie z oszczędności. Ważne jest, aby zakładać nieco wyższy kosztorys – dzięki temu będziemy nieco zabezpieczeni przed nieoczekiwanymi wydatkami. Wiele osób zaciąga kredyty pod budowę domu – dobrym rozwiązaniem jest również skorzystania z niewielkiej ilości oszczędności i kredytu, dzięki temu możliwe będzie obniżenie raty kredytu lub też zmniejszenie liczby lat spłaty.
Oczywiście najlepszą opcją było by otrzymanie ziemi w spadku – to znacząco zmniejsza koszty inwestycji, jednak nie każdy ma taką możliwość.
Istnieje możliwość zaoszczędzenia również w przypadku domu budowanego w mniej komercyjny sposób – w Polsce istnieje wiele firm oferujących możliwość postawienia domu z gotowych ścian. Czas trwania budowy nie przekracza 2-3 miesięcy.

Poszukiwanie odpowiedniego gruntu

Szukając odpowiedniego kawałka ziemi musimy być czujni – zazwyczaj urzekają nas skrawki gruntu położone blisko lasów czy niewielkich strumyków. Musimy pamiętać, że im dalej od miasta, tym trudniej będzie nam załatwić sprawy związane z podpięciem kanalizacji, elektryczności, doprowadzeniem asfaltowej drogi.
Oczywiście bliskość natury ma swoje pozytywne strony – przede wszystkim jest to możliwość obcowania z zielenią, wypoczynek na świeżym powietrzu. Wiele osób jest zdania, że największą zaletą wolnostojącego domu jest ogród – oczywiście wiele w tym racji. Możliwość swobodnego aranżowania przestrzeni zielonej w granicach działki z pewnością da wiele radości.

Jaki projekt domu wybrać?

Od jakiegoś czasu na pustych działkach masowo pojawiają się domy w systemie kanadyjskim. Nowoczesne budownictwo lekkie szturmem opanowało polski rynek usług budowlanych. Wybudowanie własnego domu nie jest już okupione latami wyrzeczeń i koniecznością wiązania się z bankiem kredytem na trzydzieści lat. Dzięki nowoczesnym technologiom każdy może mieszkać wygodnie, tanio i modnie. Katalog domów drewnianych to źródło inspiracji dla każdego, kto marzenia o własnej idylli pragnie przekuć w rzeczywistość.

dev@dinusiek.pl