HomeDom i WnętrzeByć szczęśliwym w ogrodzie

Być szczęśliwym w ogrodzie

Być szczęśliwym w ogrodzie

Skupieni na wielkich sprawach i ważnych rzeczach, zapominamy tak naprawdę o sobie i swoim szczęściu. Choć paradoksalnie to do niego właśnie dążymy (i to szczęście jest naszym celem), ale ciągle nam umyka. Nie zauważamy bowiem i nie doceniamy tych jego drobnych cząstek, które mamy wokół siebie, w otaczającym nas świecie. Poszukajmy ich w domu i w ogrodzie. Przekonajmy się, że szczęście znajduje się bardzo blisko. Czasem wystarczy tylko po nie sięgnąć.

Sztuka szczęścia

Nauczmy się  na nowo sztuki szczęścia, którą Duńczycy nazywają hygge. Jakie zatem jest życie w stylu hygge? Pełne drobnych radości wynikających z małych rzeczy. A przecież takimi drobnostkami można wypełnić całe życie! Wcale nie musimy szukać jednej wielkiej rzeczy, która często okazuje się nieosiągalna.

Poszukajmy więc szczęścia w ogrodzie

Otwórzmy się na te radości i przyjemności, które mamy w zasięgu ręki – w domu i w ogrodzie. Zwróćmy uwagę na piękno zwykłych przedmiotów. Sprawmy, by były wyjątkowe. Rozkoszujmy się poranną kawą wypitą z ulubionego kubka na tarasie, kiedy dopiero zaczyna się dzień. Nawet jeśli jest chłodniej, warto na chwilę wyjść z domu. Usiąść w fotelu i patrzeć, jak świat budzi się do życia.
Stwórzmy sobie w ogrodzie własną przystań, do której uciekniemy na chwilę. Kiedy będziemy tego najbardziej potrzebowali. Pomogą nam w tym duże parasole ogrodowe czy baldachim. A może drewniany domek ogrodowy?

Doceniajmy urodę zmiany i przemijania

Ogród to wyjątkowo dobre miejsce do tego, żeby poczuć, jak wraz z porami roku zmienia się nasz świat i nasze bycie. Delektujmy się tą zmianą. Trochę na wzór japońskiej filozofii, w której płynność i przemijanie tworzą życie. Włączajmy więc zmieniające się elementy natury do naszego codziennego życia, podobnie jak w Japonii. Zróbmy na przykład jesienny podwieczorek w ogrodzie, na którym podamy potrawy z dodatkiem jarzębiny, udekorowane kolorowymi liśćmi.

dev@dinusiek.pl