HomeCiekaweChrzciny w restauracji hotelowej

Chrzciny w restauracji hotelowej

Chrzciny w restauracji hotelowej

Organizacja uroczystości chrzcin to nie lada wyzwanie dla rodziców niemowlaka. Poza ustaleniem terminu z proboszczem oraz wysłaniem zaproszeń istotne jest również ugoszczenie osób przybywających z dalekich stron. Do niedawna najpopularniejszą formą przyjęć tego typu była ich organizacja w domu. Niestety, taka decyzja pociągała za sobą szereg wyrzeczeń: przede wszystkim rodzice malucha samodzielnie musieli przygotować poczęstunek dla gości, co w praktyce oznaczało dwudaniowy obiad oraz deser z kawą. Obecnie trend ten się zmienia – młodzi rodzice wolą zapłacić za uroczystość w restauracji niż spędzić kilka dni w kuchni przygotowując obiad w domu.
Jak zorganizować tego rodzaju imprezę?

Restauracja w dobrej lokalizacji

Podstawą jest znalezienie przyjemnej restauracji – wiele hoteli oferuje swoje sale właśnie na tego typu uroczystości. W hotelach znajdziemy niewielkie, kameralne sale, idealne do pomieszczenia grupy do 20 osób. Z pewnością będzie to idealna powierzchnia do tego, aby ugościć przybyłych na uroczystość.
Podczas rozmowy z kierownikiem sali czy managerem hotelu musimy określić liczbę gości, obecność innych dzieci, czas trwania przyjęcia. Na podstawie tych informacji zostaną nam zaproponowane zestawy obiadowe, propozycje tortów oraz ciast. W profesjonalnych hotelach klienci dostają kilka możliwości menu, które można mieszać między sobą. To spore ułatwienie oraz szansa na stworzenie oryginalnego menu na stole.
Kolejnym ważnym zagadnieniem jest obsługa – nie musimy się o nią martwić. Restauracja zapewnia nam profesjonalną obsługę kelnerską. Zadaniem kelnerów jest donoszenie potraw, wynoszenie pustych talerzy i półmisków, uzupełnianie potraw na stole, dolewanie soków do dzbanków i uzupełnianie termosów z kawami, herbatami.
Podczas uroczystości z głośników może sączyć się delikatna muzyka.
Źródło: jachranka.pl.

dev@dinusiek.pl