HomeCiekaweCo warto wiedzieć na temat laserowego zamykania naczynek?

Co warto wiedzieć na temat laserowego zamykania naczynek?

Co warto wiedzieć na temat laserowego zamykania naczynek?

Nieestetycznie wyglądające pajączki na skórze potrafią nieźle dać się we znaki i stać się wręcz źródłem kobiecych kompleksów. Niestety nie jest wcale tak łatwo się ich pozbyć i niektórzy borykają się z dolegliwością popękanych naczynek przez długie lata. Na szczęście jest skuteczny sposób na trwał pozbycie się tego uciążliwego problemu, a chodzi tutaj o laserowe zamykanie naczynek.

Problem z popękanymi naczyniami krwionośnymi

Rozszerzone i popękane naczynia krwionośne mają duży wpływ na nasz wygląd, szczególnie jeśli są obecne one na twarzy. Ukrywanie pajączków pod makijażem jest jak zamiatanie brudu pod dywan i w rezultacie niewiele daje. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w profesjonalny i skuteczny zabieg laserowego zamykania naczynek, dzięki któremu można pozbyć się na zawsze nieestetycznie wyglądających pajączków.

Laserowe zamykanie naczynek jest innowacyjną metodą pozwalającą na trwałe pozbycie się pajączków, a efekty są widoczne niemalże natychmiast. Wiązka siwiała lasera niszczy uszkodzone naczynko, nie uszkadzając przy tym sąsiednich tkanek. Po zakończeniu zabiegu można normalnie funkcjonować. Co więcej, zabieg laserowego zamykania naczynek można wielokrotnie powtarzać, zachowując kilkutygodniowe przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Co warto wiedzieć na temat laserowego zamykania naczynek?

Zaletą zabiegu laserowego zamykania naczynek jest z całą pewnością to, że nie jest on bolesny. Możliwe wystąpienia uczucia pieczenia skóry, ale jest to tylko pewien dyskomfort. Jeśli ktoś ma bardzo niski próg bólu, może poprosić o zastosowanie znieczulenia miejscowego. Jeśli chodzi zaś o zmiany skórne po zakończeniu zabiegu, to mogą wystąpić siniaki i obrzęki, które jednak samoczynnie znikają w przeciągu kilku dni. Jest to całkowicie normalne.

Laser stosowany podczas zabiegu zamykania naczynek emituje wiązkę światła, która przenika do uszkodzonych naczyń krwionośnych, powodując wysuszenie ścianki naczynia. Dzięki temu uszkodzone naczynia zapadają się i obumierają, po czym zostają naturalnie wchłonięte przez organizm.

Jak się przygotować do zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Decydując się na laserowe zamykanie naczynek, nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać do zabiegu. Zaleca się jedynie zadbanie o prawidłowe nawodnienie organizmu. W związku z tym powinno się wypić kilka szklanek wody, dzięki czemu można zmniejszyć do minimum wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych.

Dzień przed zabiegiem nie można przyjmować alkoholu i zaleca się powstrzymać od intensywnego wysiłku fizycznego. Cały zabieg trwa maksymalnie 20 minut, w zależności od wielkości pajączka.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

dev@dinusiek.pl