HomeCiekaweCzas świętowania i czas codzienności

Czas świętowania i czas codzienności

Czas świętowania i czas codzienności

Nasza egzystencja nie jest jednolita i jednowymiarowa. Różne jakości łączą się w niej, tworząc niepowtarzalny wzór naszego życia. Każde istnienie jest wyjątkowe, jedyne, oryginalne. Każda osoba przeżywa swoje życie na swój niepowtarzalny sposób, którego nikt inny nie może całkowicie przejąć. Jedyne co udaje się zrobić – to zbliżyć do siebie nawzajem. Im bardziej kogoś kochamy, tym bliższy staje się także sposób bycia danej osoby. Tak realizuje się miłość.

To, co jedyne i to, co wspólne

Człowiek, mimo swojej niesamowitości i pojedynczości, nie jest samotną wyspą. Potrzebuje związków, więzi i wspólnoty do tego, żeby istnieć i paradoksalnie – wyrażać swoją niepowtarzalność. Dlatego indywidualizm łączy się z silną potrzebą uczestniczenia we wspólnocie. Umożliwia to chociażby podobne przeżywanie czasu. Obok czasu wewnętrznego i osobistego, mamy bowiem czas kalendarza i świąt.

Czas świętowania

Celebrowanie ważnych dni to forma zbliżania się ludzi do siebie nawzajem. Dotyczy to całych społeczeństw, kiedy wszyscy świętujemy podczas tych samych dni i w ten sam sposób. Ale także czas świąteczny dla każdej rodziny czy pary ma swój własny kalendarz. Wiąże się z ważnymi datami, jak: ślub, zaręczyny, pierwsze randki czy pocałunki, narodziny dzieci. Te chwile naprawdę warto celebrować i utrwalać, nie tylko w pamięci. Umożliwią nam to fotoksiążki Cewe.

Czas codzienności

Obok tego odświętnego czasu mamy także czas codzienności, który przeważa w naszym życiu. Dlatego musimy nauczyć się nadawać mu wartość. W tym również pomoże nam robienie pięknych zdjęć i układanie ich w niepowtarzalne fotoksiążki lub fotokalendarze. W ten oto sposób nadamy naszemu istnieniu w czasie odpowiednią rangę. Dopasujemy zdjęcia do poszczególnych miesięcy. Połączymy czas świętowania z czasem codzienności tak, żeby stworzyły niezwykłą całość.

dev@dinusiek.pl