HomeCiekaweCzy czarno-białe obrazy sprawdzą się w sypialni?

Czy czarno-białe obrazy sprawdzą się w sypialni?

Czy czarno-białe obrazy sprawdzą się w sypialni?

Czerń i biel to kolory uniwersalne i niezmiennie popularne. Wybierając dodatki dekoracyjne możemy stosować je bez wahania. Czarno-białe obrazy doskonale prezentują się niemal w każdym pomieszczeniu. Sprawdzą się też w roli obrazów do sypialni.

Czarno-białe obrazy

Wybierając obraz do sypialni kierujemy się głównie jej obecnym wystrojem. Na szczęście czarny i biały to kolory pasujące do wszystkiego. Dlatego świetnie sprawdzą się zarówno przy pastelowych kolorach wnętrza, jak i przy klasycznej bieli ścian. Obrazy czarno-białe do sypialni mogą przedstawiać np. widok na dużą metropolię. Będą idealne, jeśli chcemy nadać naszej sypialni nowoczesnego sznytu. Możemy też zdecydować się na popularne wydruki z motywującym napisem. Grafika ze słowami „Wstawaj szkoda dnia!” będzie nie tylko pobudzać do działania, ale też wywoła uśmiech na naszych twarzach nawet bladym świtem. Umiejętnie dobrana abstrakcja, oparta na czarno-białej palecie, także będzie pasować do sypialni. Powinna jednak wywoływać w nas spokój. W przypadku obrazów abstrakcyjnych musimy być ostrożni. Malarstwo abstrakcyjne bowiem często wywołuje skrajne emocje. Pamiętajmy, że w sypialni najważniejszy jest nasz komfort. Obrazy do sypialni zatem nie powinny rozpraszać uwagi. Dlatego nasz wybór powinien być uwarunkowany emocjami, jaki dany obraz w nas wywołuje.

Akty

Sypialnia to sanktuarium związku. Nie bójmy się zatem podsycić atmosfery, wieszając na ścianie akt. W sklepach z obrazami możemy znaleźć wiele czarno-białych obrazów erotycznych. Stonowane kolory nie będą rozpraszać wzroku, ani zbytnio przykuwać uwagi. Piękno ludzkiego ciała nie powinno zawstydzać. Zmysłowe kobiece akty, czy akty par wprowadzą do sypialni nutkę pikanterii. Osiągniemy dzięki temu równowagę – obraz nie będzie głównym punktem w pomieszczeniu, ale jednocześnie pomoże stworzyć intymny klimat. Umiejętnie oświetlony, oprawiony w ładną ramę akt, sprawi, że nasza sypialnia będzie naszą osobistą przestrzenią, a w jej powietrzu unosić się będzie namiętność i pasja.

Czarno-białe zdjęcia

W roli obrazu do sypialni dobrze sprawdzi się też czarno-białe zdjęcie. Wydrukowane w dużym formacie idealnie ozdobi ścianę. Będzie też ładnie współgrało z pozostałymi dodatkami. Nie muszą być to rodzinne fotografie. Takie zdjęcia do sypialni mogą przedstawiać krajobraz czy elementy przyrody. Zdecydowanie godne uwagi są obrazy w szkle. Jeśli wśród propozycji producentów nie znajdziemy odpowiedniego dla nas obrazu do sypialni, możemy zlecić wykonanie obrazu w szkle na podstawie naszego pomysłu. Zdjęcia na szkle akrylowym są bardzo trwałe, nie blakną pod wpływem promieni UV i są odporne na zarysowania. Interesującym pomysłem będzie też umieszczenie w sypialni negatywu. To pomysł ekstrawagancki, raczej dla odważnych. Musimy wyjątkowo uważać, żeby nie budził on niepokoju. Dlatego w przypadku negatywów lepiej będą wyglądać np. kwiaty, niż ludzie.
Jak widać czarno-białe obrazy doskonale sprawdzą się w sypialni. Wybór jest ogromny i na pewno wśród wielu propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. To zadanie jest o tyle proste, że te uniwersalne kolory pasują do wszystkiego. Pozostaje nam zatem dopasowanie tematyki do naszego temperamentu i upodobań.

dev@dinusiek.pl