HomeDom i WnętrzeCzy można wybudować dom w trzy miesiące?

Czy można wybudować dom w trzy miesiące?

Czy można wybudować dom w trzy miesiące?

Budowa tradycyjnego domu może ciągnąć się latami. Problemem jest nie tylko brak środków finansowych, ale również zastoje spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nierzadko bywa tak, że budowa przerywana jest w okresie zimowym. Postawienie budynku mieszkalnego w trzy miesiące wydaje się abstrakcją. W przypadku gotowych domów bez działki jest to jednak możliwe.

Czym jest gotowy dom?

W pierwszej kolejności należy wytłumaczyć, czym jest gotowy dom bez działki. Jest to obiekt stworzony na bazie technologii szkieletowej. Wykorzystuje się tutaj elementy drewniane lub prefabrykowane. Wszystko zależy od specyfikacji danego projektu. Dom stworzony z modułów jest składany na miejscu budowy. Jeśli chodzi o pracę mokre, to mamy tutaj do czynienia jedynie z wylaniem fundamentów.

Każdy moduł, z którego składa się dom jest wykonywany w warunkach przemysłowych. Stosowanie specjalistycznych urządzeń produkcyjnych zmniejsza ryzyko pojawienia się błędów wymiarowych, czy też innych niedoskonałości. Wszystkie elementy są perfekcyjne, dzięki czemu proces montażu jest jedynie formalnością.

Dlaczego domu modułowe są stawiane tak szybko?

Gotowe domy bez działki nie wymagają tak dużego nakładu pracy, jak konstrukcje murowane. To właśnie z tego względu można je wykonać szybko i bezproblemowo. Oczywiście wszystkie prace są bardzo precyzyjne. Należy jednak wziąć pod uwagę, że budynki z prefabrykowanych elementów mogą być stawiane przez cały rok.

Podczas stawiania domów modułowych najważniejsze jest to, aby dokładnie dopasować do siebie dostarczone elementy. Przedsiębiorstwa, które specjalizują się w tego typu usługach mają niezbędne doświadczenie, dzięki czemu wszystko przebiega jeszcze sprawniej. Dobrze jest wybrać wykonawcę, który oferuje jedynie kilkadziesiąt projektów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że były one niejednokrotnie realizowane, a ekipa posiada wprawę.

Dom modułowy o wysokim standardzie

Wiele osób uważa, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem są domy murowane. Przyjęło się, że takie konstrukcje mają najlepsze parametry, a także są najbardziej wytrzymałe. Z ostrożnością podchodzi się do budynków tworzonych z wielkoformatowych płyt. Czy słusznie?

Współczesne technologie pozwalają na budowę domów modułowych o wysokim standardzie. Ich żywotność jest porównywalna z obiektami tradycyjnymi. Ponadto są one energooszczędne i tanie w utrzymaniu. Plusem jest również fakt, że możemy wykończyć je w taki sposób, aby wyglądały zupełnie jak budynki murowane. Na pierwszy rzut oka nie można rozpoznać, że jest to dom szkieletowy.

dev@dinusiek.pl