HomeBiznesCzy towary sprzedawane w chinach to podróbki? Czy można znaleźć tam dużo oryginalnego towaru?

Czy towary sprzedawane w chinach to podróbki? Czy można znaleźć tam dużo oryginalnego towaru?

Czy towary sprzedawane w chinach to podróbki? Czy można znaleźć tam dużo oryginalnego towaru?

Generalnie import z Chin charakteryzuje się tym, że trzeba się wystrzegać podróbek  – nikt nie będzie chciał od nas tego kupować – szczególnie na dłuższą metę. Warto pamiętać również o tym, że ludzie szybko się zrażają do towaru niskiej jakości.
Można oczywiście pokombinować – tworzyć coraz to nową firmę, nowe konto na serwisach aukcyjnych itd., ale… Przede wszystkim systemy sprzedaży internetowej mają coraz większe obostrzenia – podróbek nie sprzedasz już tak łatwo na aukcji internetowej, jak 7 lat temu. Teraz musisz się zalogować na wujka, na teścia, czy syna, a możliwości w końcu się skończą. Po roku kantowania nie będzie już opcji na dobry zarobek.
Jeżeli chcesz się wystrzec podróbek i uczciwie handlować towarem z Chin, to polecam przejechać się samemu na miejsce – miejsc właściwie też jest kilka. Po pierwsze: zorientuj się gdzie są targi, po drugie przyjedź na miejsce odpowiednio przygotowany, czyli:
– ustal priorytety swoich poszukiwań,
– dowiedz się, co tam zastaniesz,
-przygotuj się na to, co tam będziesz robił i jak negocjował (Chińczycy z reguły są nastawieni na dochodowy eksport, więc z reguły podają korzystne dla nas ceny nadrabiając ilością – ale czasem będą chcieli okantować).
-wynajmij tłumacza, który pomoże Ci w negocjacjach.
Na samych targach nie chodzi o to żeby kupić towar i wrócić z kontenerem (ten i tak przypłynie statkiem za miesiąc). Na start chodzi o zdobycie kontaktów – obejrzysz towar, ocenisz jakość, ustalisz cenę, zostawisz namiary i dalej będziesz już zamawiał z Polski.
Czasem nawet zdarzy się okazja podpisać umowę kontraktu – np. że zamawiamy miesięcznie x towaru z takiej a takiej kategorii w cenie maksymalnej xxx $ za sztukę.
 import-z-Chin
Inna sprawa dotyczy serwisów, na których możesz zakupić produkty z Chin. Są niby tanie, ale podróbek tam masa. Przykładem jest tao bao – generalnie nie polecam.
Podsumowując – żeby uniknąć podróbek musisz się wybrać do Chin samemu, albo wynająć biuro pośredniczące w imporcie, które posiada wiele cennych informacji.

dev@dinusiek.pl