HomeCiekaweCzy warto kupować kalendarze szkolne

Czy warto kupować kalendarze szkolne

Czy warto kupować kalendarze szkolne

Wielu osobom wydaje się, że kalendarz szkolny to akcesorium, które przydaje się uczniom w każdym roku szkolnym. To oczywiście prawda, jednakże może on okazać się przydatnym narzędziem także dla zapracowanych rodziców. Dlaczego warto zdecydować się na zakup kalendarza i jak go wybrać?

Dlaczego warto mieć kalendarz szkolny?

Kalendarz to wyjątkowo praktyczny przedmiot, przydatny dla osób w różnym wieku. To gadżet, który powinna posiadać każda osoba lubiąca z wyprzedzeniem planować różne rzeczy lub po prostu nie chcąca zapomnieć o żadnym ze zbliżających się zobowiązań. Uczniowie zwykle zapisują w nim daty sprawdzianów oraz zajęć pozalekcyjnych, natomiast dorośli notują daty ważnych spotkań, czy terminy wykonania projektu.

Idealny kalendarz szkolny – jaki powinien być

Wybór idealnego kalendarza szkolnego powinien być uzależniony przede wszystkim od wieku dziecka, które będzie go używać. W przypadku dzieci uczących się w młodszych klasach szkoły podstawowej warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by kalendarz był lekki. W takim przypadku dobrym pomysłem jest postawienie na kalendarzyk kieszonkowy, w którym dziecko będzie mogło zanotować najważniejsze informacje, jednak książeczka nie będzie wpływać na wagę tornistra.
Starsze dzieci przywiązują większą wagę do wyboru kalendarza szkolnego. W ich przypadku należy zastanowić się czy kalendarz powinien być dzienny czy tygodniowy. W tym pierwszym znajduje się więcej miejsca na różnego rodzaju notatki, dodatkowo możliwe jest dokładniejsze planowanie codziennych obowiązków. Istotny jest także wybór rozmiaru kalendarza. Dobrze sprawdzają się te w formacie A5 – nie są zbyt duże, jednak taki format pozwala na swobodne robienie przejrzystych notatek. Dzieci, które często korzystają z kalendarza szkolnego powinny zdecydować się na wersję w twardej, a tym samym bardziej wytrzymałej okładce, natomiast u uczniów rzadziej po niego sięgających dobrze sprawdzi się miękka oprawa.

Jaki kalendarz dla rodzica

W przypadku osób dorosłych ważna jest przede wszystkim forma, która będzie najbardziej odpowiednia dla konkretnej osoby. Osoby nie noszące ze sobą kalendarza mogą zdecydować się na jego większą wersję, ponieważ zagwarantuje wystarczającą ilość miejsca na notatki, dodatkowo dzięki sporym gabarytom terminarz będzie można łatwo zauważyć na biurku. Osoby, które noszą kalendarz ze sobą powinny natomiast postawić na terminarz w mniejszym rozmiarze, który nie będzie zajmował dużo miejsca w torebce czy torbie. Dodatkowo nieduży kalendarz nie będzie zbyt ciężki, a tym samym jego noszenie nie będzie uciążliwe.
Zapraszam po więcej informacji na stronękalendarz szkolny.

dev@dinusiek.pl