HomeCiekaweDlaczego samochody rajdowe są przewożone lawetą?

Dlaczego samochody rajdowe są przewożone lawetą?

Dlaczego samochody rajdowe są przewożone lawetą?

Jest jeden powód, dla którego to laweta powinna transportować samochód na rajd. W czasie imprezy często dochodzi do wypadków, kolizji i zderzeń. Nawet niepozorne wypadnięcie samochodu z drogi, może skutkować uszkodzeniem układu napędowego, kierowniczego czy inną awarią, uniemożliwiającą powrót do domu na kołach. Laweta pomocy drogowej będąca na miejscu, jest jedynym rozsądnym wyjściem, aby taki uszkodzony samochód przetransportować na dużych dystansach.
 
Pojazdy wyścigowe często nie spełniają specyfikacji drogowych a czasem nie posiadają nawet rejestracji. Szczególnie jeśli biorą one udział w zawodach typu off road, powinny być transportowane na lawecie lub pojeździe przystosowanym do przewozu samochodów.

Transport lawetą pozostałych rzeczy

Lawety są przystosowane do przewozu nie tylko samochodów, ale również innych pojazdów, a nawet łodzi. Z usług transportowych świadczonych przez pomoc drogową, mogą korzystać firmy produkcyjne, modernizujące swoje maszyny, magazyny zamawiające nowe wózki widłowe czy osoby prywatne, które kupiły lub chcą przewieźć nad wodę kajaki, motorówki czy zwykłe żaglówki. To co będzie decydować o tym, czy konkretna usługa może zostać wykonana jest rodzaj lawety, jej długość, dostępność w wybranym terminie i cena, którą obie strony powinny zaakceptować.

Transport dużych części do maszyn rolniczych

Inne przedmioty, które autoholowanie Szczecin może transportować to między innymi części do dużych maszyn rolniczych, sprzętu górniczego czy elektrowni wiatrowych. Im większy lawetą dysponuje pomoc drogowa, tym większy jest zakres zleceń, które może obsługiwać. Nie można również zapomnieć o tym, że lawety mogą być wynajmowane w celu przewozu samochodów importowanych z zagranicy do Polski.
Źródło: http://kazauto.pl

dev@dinusiek.pl