HomeCiekaweDlaczego zakupy na Aliexpress są w Polsce tak popularne

Dlaczego zakupy na Aliexpress są w Polsce tak popularne

Dlaczego zakupy na Aliexpress są w Polsce tak popularne

Zakupy z Chin cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Nasuwa się pytanie, czy rzeczywiście warto zamawiać produkty z państwa tak mocno oddalonego od naszego kraju? Tym bardziej, że w Polsce także można liczyć na bogaty i zróżnicowany asortyment, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. W czym zatem tkwi sekret powodzenia chińskiego Aliexpress, że nawet Polacy chętnie tam kupują?

Aliexpress popularniejszy niż Amazon i eBay

Wraz z nastaniem ery Internetu coraz więcej osób zaczyna korzystać z możliwości, jakie daje wirtualna rzeczywistość. W Sieci można kupić tysiące, jak nie nawet miliony czy miliardy produktów i to jakie tylko nam się zamarzy. Zakupy w Internecie są wygodniejsze, tańsze, szybsze i przyjemniejsze niż w stacjonarnych sklepach.

Okazuje się, że coraz więcej Polaków i to nie tylko tych młodych robi zakupy online, oszczędzając swój czas i pieniądze. Na jeszcze większe oszczędności mogą liczyć, robiąc zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Bez wątpienia bariery rynkowe przestały być dla wielu jakimkolwiek problemem. Jeszcze do niedawna prym wiodły takie platformy zakupowe jak Amazon i eBay, ale odkąd pojawiła się chińska platforma Aliexpress, zyskała ona popularność niemalże w błyskawicznym tempie.

Co przyciąga ludzi do Aliexpress?

Z całą pewnością polskojęzyczna wersja, bardzo atrakcyjne ceny i darmowa dostawa. Ceny towarów dostępnych na Aliexpress są średnio o aż połowę niższe niż w innych sieciach handlowych, co jest skutecznym wabikiem dla klientów z całego świata. Za niewielkie pieniądze można kupić sobie zarówno drobne gadżety, jak również ubrania, akcesoria kuchenne czy też nawet sprzęt elektroniczny.

Zastanawiasz się co jeszcze warto kupić na Aliexpress? Zobacz koniecznie zestawienie polecanych produktów na stronie Natty.

W Polsce produkty sprowadzane z Chin z całą pewnością nie są w tak atrakcyjnych cenach, jak te które można zamówić bezpośrednio z kraju znajdującego się na drugim końcu świata. Co więcej, zwykle jest tak, że za wysyłkę towaru nie trzeba uiszczać nawet złamanego grosza – jest całkowicie bezpłatna. Tak więc nie trzeba martwić się tym, że za zagraniczną przesyłkę zapłacimy krocie.

Kolejną kwestia jest to, że chińska platforma otwiera się na polskich klientów dostosowuje się do ich wymagań. Polacy mają do dyspozycji szybkie przelewy internetowe i oczywiście na polską wersję językową. Dzięki temu nawet osoby nieznające języka angielskiego mogą robić zakupy na Aliexpress.

Na korzyść te platformy przemawia również bardzo dobry system składania reklamacji. Zasada jest taka, sprzedawca nie otrzymuje pieniędzy za wysłany towar do czasu, aż przesyłka dotrze do klienta w stanie nienaruszonym lub do czasu minięcia okresu ochrony. Jeśli towar okaże się niekompletny, uszkodzony czy też po prostu nie dotrze do kupującego, otrzymuje natychmiastowy zwrot kosztów.

 

dev@dinusiek.pl