HomeBiznesDom czy mieszkanie? Który zakup będzie dla nas najlepszy?

Dom czy mieszkanie? Który zakup będzie dla nas najlepszy?

Dom czy mieszkanie? Który zakup będzie dla nas najlepszy?

Bardzo trudno jest podjąć decyzję dotyczącą tego, czy powinniśmy zdecydować się na zakup domu, czy też mieszkania. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady, którym należy się dokładnie przyjrzeć przed podjęciem decyzji.

Koszt zakupu domu oraz mieszkania.

Zastanawiając się nad tym, czy zakupić dom, czy mieszkanie należy przede wszystkim określić dokładnie budżet, jaki ma się do dyspozycji. Niestety dużo droższy jest zakup mieszkania położonego w centrum Legnicy niż domu położonego na obrzeżach miasta.
Należy jednak wziąć pod uwagę nie tylko koszt zakupu samej nieruchomości, ale również koszt dojazdu do pracy, szkoły, przedszkola czy supermarketu. Przemierzając każdego dnia dziesiątki kilometrów, zakup domu może nie okazać się wcale taki opłacalny i dużo korzystniej wyjdziemy na zakupie mieszkania w centrum, dzięki czemu zaoszczędzimy na paliwie.

Cisza i spokój kontra miejski zgiełk.

Niewątpliwym plusem domu na obrzeżach miasta jest to, że poza centrum można się w ciszy zrelaksować i odpocząć. Nie trzeba również znosić przykładowo ciągłych narzekań sąsiadów, którym przeszkadza hałas, płacz dziecka czy szczekanie psa.
Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami miejskiego hałasu, który nam w ogóle nie przeszkadza, jesteśmy rozrywkowi, lubimy chodzić do barów i spotykać się ze znajomymi to zakup mieszkania w tym przypadku będzie dużo lepszym wyborem. Dzięki temu nie jest konieczny zakup samochodu, gdyż wszędzie można dostać się bez problemu komunikacją miejską.

Porządki w domu oraz ogrodzie kontra porządki w mieszkaniu.

Zakup domu wiąże się z pewnością z większymi porządkami nie tylko w jego wnętrzu, ale również na zewnątrz. Posiadając ogród, należy dbać o niego, aby ładnie się prezentował, co oznacza koszenie trawy, podcinanie krzaczków czy odśnieżanie zimą podjazdu.
Jeśli jednak całymi dniami nie ma nas w domu i nie mamy czasu na to, aby porządkować ogrodu, a nie stać nas na ogrodnika i sprzątaczkę to zakup mieszkania będzie strzałem w dziesiątkę. Jednak co najważniejsze powierzchnia mieszkania, która jest do posprzątania, jest dużo mniejsza niż metraż domu, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu na porządkach.
Tekst powstał we współpracy z firmą Modernbud oferującą mieszkania w Legnicy

Tags

dev@dinusiek.pl