HomeDom i WnętrzeDom na wąskiej działce – czy uda się go zbudować?

Dom na wąskiej działce – czy uda się go zbudować?

Dom na wąskiej działce – czy uda się go zbudować?

Wszyscy chcielibyśmy mieć do dyspozycji ogromną przestrzeń działki, żeby móc zorganizować ją w taki sposób, jaki tylko zechcemy – tworząc sad, wspaniały ogród z fontanną, miejsce na grilla i ognisko, miejsce zabawy dla dziecka itp. Niestety, większość ludzi nie może się pochwalić zbyt dużymi działkami budowlanymi, a przecież najważniejszym budynkiem, jaki musi się na nich pojawić jest dom mieszkalny. Niektóre działki posiadają nietypowe wymiary – na przykład są długie a wąskie. W związku z tym wiele osób zastanawia się nad sensem budowy wygodnego domu na takim obszarze, a są i tacy, którzy rozważają czy to w ogóle możliwe. Tymczasem nie tylko istnieje taka możliwość, ale i niekoniecznie musi to być wielce droga inwestycja!

Dom na wąskiej działce

Jak postawić wygodny dom na wąskiej działce i nie ogołocić swojego konta?
Wąska działka może stwarzać wiele różnych problemów projektowych, jednak są one możliwe do rozwiązania. Są i takie firmy, które już się zetknęły z podobnymi zleceniami i w związku z tym posiadają domy specjalnie zaprojektowane dla wąskiej działek w swojej stałej ofercie. Tak jest na przykład z firmą MAWIT, która zajmuje się budowaniem domów drewnianych. Modele przeznaczone specjalnie na takie okazje to wąski dom ZX51 oraz projekt Z297.
 

Drewniane domy szkieletowe

Drewno przygotowane do wykonania podstawowego szkieletu takiego domu jest w odpowiedni sposób dobierane i obrabiane – dlatego żaden klient nie musi się obawiać, że będą jakieś kłopoty z jego solidnością. Podobne rozwiązania są zresztą stosowane powszechnie i w zimniejszym niż nasz klimacie – między innym iw Kanadzie czy Skandynawii. Domy szkieletowe z drewna są zdecydowanie tańsze (nawet o 30-40%) od tradycyjnych domów, a ich budowa jest dużo krótsza. Dlatego też jeśli ktoś marzy o taniej, solidnej inwestycji, powinien zdecydować się właśnie na podobną ofertę!
 

dev@dinusiek.pl