HomeDom i WnętrzeDomowe biuro – jak je zaprojektować?

Domowe biuro – jak je zaprojektować?

Domowe biuro – jak je zaprojektować?

Coraz częściej zdarza się nam przynosić pracę z biura do domu – wynika to głównie z nadmiaru obowiązków oraz dodatkowych spraw, którymi musimy zająć się w trakcie pracy. Jeśli sytuacja nie powtarza się często być może powinniśmy pomyśleć o lepszej organizacji naszego dnia. Jeśli jednak praca towarzyszy nam zarówno w domu, jak i w biurze musimy zastanowić się nad stworzeniem funkcjonalnego miejsca do pracy we własnym domu. Na szczęście stworzenie domowego biura nie jest trudne – musimy jednak być cierpliwi i wytrwali w tym zadaniu. Od czego zacząć?
Podstawą jest stworzenie plany pomieszczenia – gdyż na biuro najlepiej nadają się właśnie niewielkie pomieszczenia. Jeśli nim nie dysponujemy możemy zaadaptować kawałek przestrzeni salonu czy sypialni. Ważne jest jednak, aby w miejscu tym nikt nam w czasie pracy nie przeszkadzał. Projekt składa się z rzutu górnego na przestrzeń, którą chcemy rozplanować. Konieczne jest także zastanowienie się, jakie meble będą nam niezbędne. Najczęściej stawiamy wyłącznie na biurko oraz wygodne krzesło, gdyż całą praca wykonywana jest przy pomocy komputera. Jak dobrać te elementy?

Biurko na miarę naszych potrzeb

Jeśli marzymy o modnym miejscu do pracy postawmy zdecydowanie na skandynawski design oraz białe dodatki. W sklepach meblowych na pewno znajdziemy ciekawe stoły na drewnianych nogach, które pomogą nam stworzyć zaciszny i wygodny kącik do pracy. Niezbędne okaże się także krzesło. Postawmy na krzesła obrotowe, z możliwością regulowania wysokości ich siedziska oraz stopnia odchylenia oparcia. Zwracajmy uwagę na tapicerkę – z daleka omijajmy tworzywa imitujące skórę, postawmy na naturalne włókna. Będą one odporne na ścieranie i uszkodzenia, a dodatkowo wspomogą wentylację naszych pleców.
Szukasz opinii architekta wnętrz? Sprawdź naszą ofertę – doradztwo projektowe – Masa Architekci Katowice.

dev@dinusiek.pl