HomeDom i WnętrzeDomy drewniane – poznaj ich zalety i zacznij żyć ekologicznie!

Domy drewniane – poznaj ich zalety i zacznij żyć ekologicznie!

Domy drewniane – poznaj ich zalety i zacznij żyć ekologicznie!

O drewnianych domach całorocznych robi się w Polsce coraz głośniej. Stanowią one ciekawą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Coraz więcej osób szuka znacznie tańszych rozwiązań związanych z wybudowaniem własnego domu – domy drewniane wydają się być idealnym rozwiązaniem tego problemu. Co warto o nich wiedzieć?

Drewniane domy całoroczne – poznaj je z bliska!

Technologia budowy domów drewnianych całorocznych przywędrowała do nas z dalekiej północy. Ten rodzaj zabudowania stosowany jest od dziesiątek lat w Kanadzie czy w krajach skandynawskich. Olbrzymia ilość drewna w tamtych regionach mogła zostać spożytkowana do budowy wyjątkowych domów niskim kosztem. Moda na domy drewniane dotarła do polski wiele lat temu, jednak dopiero teraz faktycznie możemy zauważyć je na przedmieściach miast. Szacuje się, że cena domu drewnianego całorocznego jest niższa o ok. 30-35% niż cena domu murowanego o tej samej powierzchni. To olbrzymia oszczędność!
Jak rozpocząć starania o dom drewniany? Ważna jest oczywiście działka pod zabudowę, jednak najważniejszy jest projekt. Tradycyjne projekty domów drewnianych zakładają 2-3 sypialnie, obszerną kuchnię, salon, jadalnię i 1-2 łazienki. Oczywiście ilość projektów oferowanych prze dane firmy jest olbrzymia, przez co wybór jest obszerny. Wśród projektów znajdziemy także domy piętrowe lub z poddaszami pod zabudowę. Domy takie mogą posiadać również garaż lub wydzielone miejsce parkingowe.

Czas budowy domu drewnianego

Domy drewniane budowane są w okresie od 2 do 6 miesięcy, w zależności od tego, czy mają być oddane w stanie surowym czy też deweloperskim. Wiele firm oferujących budowę takiego domu zaoferuje nam także wachlarz usług dodatkowych, łącznie z malowaniem wnętrz, położeniem paneli czy montażem schodów.

dev@dinusiek.pl