HomeDom i WnętrzeDoskonałość we wnętrzu jest prosta

Doskonałość we wnętrzu jest prosta

Doskonałość we wnętrzu jest prosta

Prostota to słowo, które można rozumieć poniekąd na dwa sposoby. Coś jest proste, czyli łatwe, niesprawiające kłopotów. Ale proste to znaczy także nakreślone liniami prostymi, oszczędne, minimalistyczne. Nowoczesne aranżacje wnętrzarskie opierają się na prostocie w drugim sensie, odsyłającej do koncepcji sztuki minimalizmu, do skromności stylu skandynawskiego czy rustykalnego. Prostota w tym znaczeniu jako efekt danej stylizacji okazuje się także prosta, czyli możliwa do zrealizowania bez problemu. Dzieje się tak dlatego, że do dyspozycji mamy minimalistycznie zaprojektowane meble designerskie. Oto kilka przykładów takich przedmiotów, które stworzą doskonale proste wnętrze: salonowe, sypialniane, kuchenne, firmowe.

Design regałów nowoczesnych

Na stronie notodo.pl odkryjemy mnóstwo mebli, których istota tkwi w prostocie. W staranności wykonania i w użyciu najlepszych materiałów z litym drewnem na czele. Odkryjemy wśród nich urok regałów nowoczesnych, które stanowią przykład designerskiej prostoty. Zarówno tej awangardowej jak i tej odsyłającej do uroku i wdzięku prostego stylu Północy. Regały nowoczesne to bardzo często pomysłowe układanki kwadratów i prostokątów, porządkujących dodatkowo przestrzeń mebla, nadając mu charakter ramy obrazu czekającej na wypełnienie rzeczami. W ten sposób proste przedmioty upraszczają dodatkowo przestrzeń, wnoszą ład do chaosu rzeczywistości, jednocześnie upiększając wnętrze.

Nowoczesne stoliki

Dzisiejsza estetyka to popis prostoty, która wcale nie jest nudna, ale kryje w sobie często zaskoczenie. Jak proste stoliki nowoczesne wykonane z najlepszych gatunków drewna. Takie, które przywołują rustykalne klimaty i wnoszą do wnętrza walor nostalgii. Mają w sobie duszę, jakąś historię, która opowiada się sama, gdy przy nich usiądziemy. Podobnie dzieje się w przypadku minimalistycznych stolików metalowych, utrzymanych w industrialnym charakterze. Prostota tutaj oznacza ciekawą opowieść o dawnym świecie, do którego powrót możliwy jest tylko poprzez sztukę, także w jej wymiarze użytkowym. Proste meble nowoczesne to bardzo często przedmioty wysoce artystyczne.

dev@dinusiek.pl