HomeZdrowie i UrodaDr Karolina Kuśnierz: kwas hialuronowy – kursy z medycyny estetycznej dla lekarzy stomatologów w mieście Kraków.

Dr Karolina Kuśnierz: kwas hialuronowy – kursy z medycyny estetycznej dla lekarzy stomatologów w mieście Kraków.

Dr Karolina Kuśnierz: kwas hialuronowy – kursy z medycyny estetycznej dla lekarzy stomatologów w mieście Kraków.

W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszy się medycyna estetyczna – czyli zabiegi, których zadaniem jest przywracanie jędrności i młodzieńczego wyglądu naszej skóry. Medycyna estetyczna skierowana jest do osób powyżej 25 roku życia, które nie są zadowolone z wyglądu swojej skóry. Co może być tego przyczyną?

Kwas hialuronowy – co warto o nim wiedzieć?

Na wygląd naszej skóry ma wpływ wiele różnorodnych czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście zanikanie kwasu hialuronowego oraz włókien kolagenowych, które odpowiadają za łączenie wody w komórkach. Zmniejszona ilość tych składników sprawia, że skóra jest znacznie gorzej nawilżona, traci swoją elastyczność i promienny wygląd. Drugim problemem są liczne zanieczyszczenia i źle dobrane kosmetyki – liczne związki chemiczne negatywnie wpływają na naszą cerę, sprawiają, że staje się ona szara i pozbawiona blasku.
Nasza skóra narażona jest także na działanie… sił grawitacyjnych! Wraz z wiekiem i zmniejszaniem się ilości kwasu hialuronowego w skórze, przez co skóra staje się obwisła, podatna na opadanie.
Czy istnieje metoda przeciwdziałania tym procesom? Tak! Pomoże w tym kwas hialuronowy.

Dr Karolina Kuśnierz: kurs dla lekarzy stomatologów w mieście Kraków – poznaj zalety kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych preparatów w celu ujędrnienia i przywrócenia gładkości skórze. Nie powoduje on alergii, przez co nie ma obaw przed jego stosowaniem. Kwas może być wykorzystywany do zmniejszania zmarszczek mimicznych, poprawiania owalu twarzy, podnoszenia policzków, wypełniania i poprawiania konturu ust.
Czy zabiegi są bolesne? Zdecydowanie nie – przed ich wykonaniem skóra na twarzy zostaje znieczulona specjalistycznym kremem, przez co pacjenci nie odczuwają żadnego dyskomfortu. Podczas zabiegu wprowadzany pod skórę kwas hialuronowy jest dodatkowo rozmasowywany przez lekarzy, aby rozłożył się on równomiernie. Efekty widać już po zabiegu! Skóra jest wyraźnie wypełniona, wygładzona i ujędrniona. Kwas hialuronowy zostaje wchłonięty przez organizm po upływie 9-12 miesięcy. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu.
Coraz więcej lekarzy decyduje się na odbycie profesjonalnych kursów z medycyny estetycznej. Wśród profesjonalistów oferujących takie szkolenia jest również dr Karolina Kuśnierz trener marki Stomygen – kurs kwas hialuronowy kraków

dev@dinusiek.pl