HomeDom i WnętrzeDrewno bukowe w Twoim mieszkaniu

Drewno bukowe w Twoim mieszkaniu

Drewno bukowe w Twoim mieszkaniu

Buk jest jednym z najstarszych drzew w Europie. Ze względu na swoją długowieczność i trwałość, od wieków jest mocno eksploatowany w przemyśle. Dziedziną, w której drewno bukowe odgrywa szczególnie dużą rolę jest meblarstwo. Dlaczego warto wymienić masowo produkowane meble ze sklejki na zabudowę z litego, bukowego drewna? Sprawdź!

Buk – wytrzymałe meble na lata

Drewno bukowe jest materiałem o nieprzeciętnych walorach. Mimo swojej odporności na urazy mechaniczne i zwartej struktury, można go w prosty sposób obrabiać. Drewno bukowe nie oddaje specyficznego zapachu. Mocny, wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć surowiec sprawdza się nie tylko w pokojach dziennych, ale również kuchniach i łazienkach. Doskonale nadaje się do produkcji mebli, które muszą mierzyć się z dużymi obciążeniami (na przykład łóżek czy szaf). Co więcej, ten gatunek drewna cechuje się bardzo ciekawym usłojeniem, które jest piękną, naturalną ozdobą każdego mebla. Jasna barwa drewna bukowego ociepla wnętrza, wnosi do nich elegancję i szyk.

Modne wzornictwo

Jeśli meble z drewna kojarzą Ci się z topornymi, bogato zdobionymi szafami i stołami o niemodnym fasonie, spieszymy wyprowadzić Cię z błędu! W dobrych sklepach z wyposażeniem wnętrz (na przykład w sklepie internetowym notodo.pl) nie brakuje stylowych mebli, które zgodne są z najświeższymi trendami. Minimalistyczne kształty, funkcjonalne projekty i brak zbędnych ozdobników sprawiają, że meble doskonale wpisują się w klimat minimalistycznych salonów, sypialni i pokojów młodzieżowych. Bukowe meble przypadną do gustu również osobom, które cenią delikatność stylu skandynawskiego. Zastąpienie białej zabudowy z płyt meblami z drewna bukowego nada wnętrzu świeżości i przełamie monochromatyczność jasnego wnętrza.

dev@dinusiek.pl