HomeDom i WnętrzeDrobne zmiany w domu

Drobne zmiany w domu

Drobne zmiany w domu

Dom jest miejscem, w którym jesteśmy każdego dnia. Nic więc dziwnego, że są takie chwile, kiedy jego wystrój zwyczajnie nas nudzi. Pragniemy wówczas zmian. Remonty jednak bywają męczące, czasochłonne i kosztowne. Jednak aby nieco zmienić charakter pomieszczeń, w których codziennie jesteśmy czasami wystarczą drobne detale, po których wprowadzeniu dom jest jakby rzeczywiście inny. W jaki sposób możemy uzyskać taki efekt?

Inspiracje

Na samym początku poszukajmy inspiracji. Zastanówmy się, w jakiego typu wnętrzach jest nam najprzyjemniej. Co sprawia, że dobrze się czujemy u danego znajomego? Czy tylko sympatia do tej osoby czy może również subtelne oświetlenie w pokoju?
Inspiracji warto szukać wszędzie wokół siebie, a także sięgnąć po nie do katalogów wnętrzarskich oraz stron internetowych, których tematyką jest właśnie wyposażenie wnętrz – Barokko to przykład takiego serwisu. Zorientowanie się, co tak naprawdę nam się podoba sprawi, że łatwiej będzie nam podjąć decyzję o dokonaniu jakichkolwiek zmian.

Kolor ścian

Jednym ze znaczących elementów każdego pomieszczenia jest kolor ścian. Może się to wydawać dość banalne, ale naprawdę odmalowanie pokoju często całkowicie zmienia jego charakter. Jeśli więc pragniemy zmian niewielkim kosztem – kupmy puszkę farby, taśmę malarską i zabierzmy się do pracy.
Wybierzmy kolor, który będzie dobrze współgrał z meblami, które już posiadamy. Warto też dobrać barwę do pomieszczenia, które malujemy. Na przykład w sypialni stawiamy raczej na pastelowe, delikatne kolory, które pomogą w wyciszaniu się przed snem. W pokoju dziennym możemy zdecydować się na jakieś żywsze, intensywniejsze barwy. Zawsze dobrze się też sprawdzi uniwersalna biel.

Dekoracje

Wygląd pomieszczenia mogą odmienić również elementy dekoracyjne. Ciekawy obraz czy grafika na ścianie mogą sprawić, że będziemy czuć się w danym pokoju zupełnie inaczej. Ozdoby zmieniają charakter pomieszczenia.
Może się wydawać, że takie elementy dekoracyjne są drogie. Nie zawsze tak jednak musi być. Oczywiście, nie musimy od razu inwestować w oryginalne dzieła znanych malarzy. Często grafiki początkujących artystów równie dobrze mogą ożywić nasze wnętrza. Warto wpisać w wyszukiwarkę na przykład „wyposażenie wnętrz – Barokko” czy inną frazę, dzięki której odnajdziemy potrzebne nam inspiracje. Dzięki nim zobaczymy, jak pojedyncza ozdoba wpływa na odbiór całego pomieszczenia. Być może zachęci nas to właśnie do umieszczenia w naszym salonie ładnej figurki czy powieszenia obrazu na ścianie nad łóżkiem w sypialni.
Źródłem artykułu jest strona http://barokko.pl/pol_n_Dom-174.html

dev@dinusiek.pl