HomeCiekaweDrugie życie pierścionka

Drugie życie pierścionka

Drugie życie pierścionka

Biżuteria jako prezent potrafi być bardzo ryzykownym posunięciem. Nigdy wszak nie wiadomo, czy wpasujemy się w gust obdarowywanej osoby i czy naprawdę będzie ona chciała nosić otrzymaną od nas ozdobę czy tez będzie robiła to przez grzeczność, tylko w naszej obecności. Co zatem zrobić, jeżeli dostaliśmy biżuterię, która nie do końca nam się podoba?

Złom metalu

Jakkolwiek określenie 'złom’ w dzisiejszych czasach jest kojarzone raczej negatywnie i nazwa ta zdaje się mieć nieco pejoratywne nacechowanie, oznacza to po prostu surowiec metalowy, który może zostać poddany procesowi recyklingu i ponownie wykorzystany. Dotyczy to każdego metalu, złom więc to nie tylko przerdzewiałe stalowe pręty czy kawałki starych samochodów ale także właśnie niechciane pierścionki, broszki czy łańcuszki – ich odkupem zajmuje się skup metali szlachetnych.
Skup metalu a przede wszystkim jego cena, uzależniona jest od wielu czynników. Rzecz jasna najważniejszym z nich jest rodzaj kruszcu bądź jego stop, z którego wprost wynika realna zawartość złota, srebra czy platyny w danym elemencie. Ceny kruszców także nie są stałe i chociaż np. złoto uchodzi za jeden z najstabilniejszych cenowo metali, który zawsze przedstawia wysoką wartość i jest obiektem pożądania, na ilość gotówki jaką zaoferuje nam skup metali szlachetnych za daną ilość złota, wpływa szereg procesów.

Ceny metali szlachetnych

Jako, że złoto i srebro, jak już wspomniano, zawsze stanowią pewną wartość, uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych inwestycji. Nawet w przypadku wszelakich katastroficznych scenariuszy – prawdopodobnie wciąż będzie cenne, podczas gdy papierowy pieniądz albo znacznie straci na wartości albo zupełnie nie będzie jej mieć. W związku z tym, można zaobserwować pewną ucieczkę inwestorów w kruszce w momencie spadku ceny dolara amerykańskiego czy też podczas sporych zawahań na giełdzie i pikujących cenach akcji. W takich sytuacjach liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo inwestycji.
Istotna pozostaje również aktualna, globalna sytuacja polityczna czy, co oczywiste, inflacja. Warto pamiętać przy tym, że każdy skup metalu może oferować nieco inne ceny, dlatego warto poświęcić czasem nieco więcej czasu, żeby zbadać opłacalność sprzedaży w kilku punktach, niekoniecznie w pierwszym napotkanym – albo najbliższym miejscu naszego zamieszkania.

Sprzedaż złota u jubilera

Złom metalu szlachetnego możemy także od razu 'przetopić’ na inne przedmioty. Nie sami oczywiście – możemy jednak zlecić wykonanie takiej usługi u większości jubilerów. Sprzedając przedmioty wykonane z metali szlachetnych bezpośrednio jubilerowi, decydujemy się od razu na zakup nowego produktu, który wykonany ma być ze złota bądź srebra, które uda uzyskać się ze złomu. Znacząco obniża to ostateczną cenę i jest szczególnie popularne np. przy zakupie obrączek ślubnych.
Więcej na stronie http://www.stellmet.pl/

dev@dinusiek.pl