HomeCiekaweDziałka na wsi – jak na niej zyskać?

Działka na wsi – jak na niej zyskać?

Działka na wsi – jak na niej zyskać?

Działki komercyjne na wsiach i za miastem mogą okazać się inwestycją bardzo opłacalną z punktu widzenia inwestorów. Łatwiej jest je zakupić niż grunty w mieście, a ponadto zazwyczaj mają one większą powierzchnię. W jaki sposób zyskać na takiej działce? Czy konieczne jest samodzielne prowadzenie na niej biznesu?

Budowa obiektów magazynowych

W niektórych miejscach w Polsce, gdzie szczególnie rozwija się przemysł, warto zakupić działkę pod budowę magazynów, które potem będą wynajmowane. Dla firm najmujących takie obiekty to wygodne rozwiązanie, ponieważ mogą być mobilne i zrezygnować, jeżeli mają taką potrzebę. Jest to także znacznie niższy koszt niż wybudowanie swojego magazynu, pod który trzeba przecież mieć grunt komercyjny.
Inwestor posiadający działki komercyjne i decydujący się wybudować na nich magazyny pod wynajem, może liczyć na stały, wysoki w miarę szybki zysk, ale jedynie pod warunkiem wspomnianym powyżej, jeżeli na danym terenie potrzeba magazynów. Takie rozwiązanie sprawdzi się na przykład pod Warszawą czy na Śląsku.

Stworzenie punktu usługowego lub handlowego

Jakiego rodzaju obiekty sprawdzą się na wsi? Trzeba dobrze się zastanowić i przeanalizować potrzeby tamtejszej ludności. Z pewnością prawie wszędzie dobrym pomysłem jest budowa sklepu spożywczego, ale także wielobranżowego, gdzie będzie można zaopatrzyć się w podstawowe produkty przemysłowe, odzież czy podobne rzeczy.
Niewykluczone także, że na wsi brakuje miejsca służącego rozrywce, na przykład pizzerii, dyskoteki, albo służącego dbaniu o urodę, takiego jak salon fryzjerski czy kosmetyczny. Podstawą jest przemyślany biznesplan, wtedy wiele inwestycji może się udać.

Sprzedaż po czasie

Jeżeli osoba kupująca działki komercyjne na wsi nie ma czasu lub ochoty robić z nimi czegoś więcej i tworzyć własnego biznesu lub po prostu nie ma na to funduszy, może pomyśleć o kupowaniu na jakiś czas i późniejszej odsprzedaży z zyskiem. Ziemia na pewno nie straci na wartości, a można na niej zarobić, nawet nie czekając wielu lat ze sprzedażą.
Dzięki temu włożone pieniądze w miarę szybko i łatwo się zwrócą, a także na takiej inwestycji można zarobić przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trzeba jednak zaangażować się szukanie kupca lub powierzyć to zadanie dobrej agencji nieruchomości, by faktycznie zyskać na takim zakupie ziemi.

dev@dinusiek.pl