HomeTurystykaEgzotyczne wakacje – jak je zaplanować?

Egzotyczne wakacje – jak je zaplanować?

Egzotyczne wakacje – jak je zaplanować?

Coraz większa ilość Polaków decyduje się na odbycie swoich wymarzonych wakacji w tropikach. Decyzja taka podejmowana jest głównie z powodu zwiększających się niepokojów społecznych w krajach muzułmańskich, które do tej pory stanowiły ulubiony kierunek wypoczynkowy Polaków. Zamiast jeździć do Turcji czy Egiptu Polacy wolą zapłacić nieco więcej, ale cieszyć się przede wszystkim bezpieczeństwem. Jak zaplanować taką podróż?

Pomoc biura podróży

Zdecydowana większość Polaków planujących odbywać wakacje w tropikach wybiera pomoc biura podróży. Taka decyzja jest rozsądna – samodzielnie poszukiwanie lotów oraz hoteli będzie kosztowało nas znacznie więcej niż w przypadku wyjazdu organizowanego przez biuro podróży.
Przychodząc do biura podróży warto wcześniej określić nas budżet oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: jakie termin nas interesuje, czy będziemy podróżować z dziećmi, czy interesuje nas opcja all inclusive czy też opcja wyłącznie ze śniadaniami. Warto też pomyśleć o celu podróży!
Obecnie Polacy najbardziej interesują się wakacjami na Dominikanie. To piękne, wyspiarskie państwo położone na Morzu Karaibskim zapewnia wszystko, czego potrzebujemy do wymarzonego urlopu: piaszczyste plaże, krystalicznie czyste morze, wspaniałe zaplecze turystyczne. Dominikana to również szansa na zapoznanie się z nieznaną i egzotyczną kulturą. Co zaoferuje nam biuro podróży?
Podczas rozmowy z pracownikiem biura podróży powinniśmy ustalić z kim jedziemy, jaki termin nas interesuje oraz jaki region dokładniej. Pracownik jest zobowiązany przedstawić nam ofertę konkretnych hoteli i odpowiedzieć na nasze pytania. Zazwyczaj w cenie wyjazdu znajdują się: bilety lotnicze w dwie strony, zakwaterowanie w wybranym hotelu, ubezpieczenie turystyczne, transfer z lotniska, opieka pilota wycieczki lub rezydenta, wyżywienie, możliwość korzystania z udogodnień hotelowych (np. basen). W cenie wycieczki nie ma wycieczek fakultatywnych, które opłaca się już na miejscu, w razie chęci uczestnictwa.

dev@dinusiek.pl