HomeDom i WnętrzeEkologiczny dom – jak go stworzyć?

Ekologiczny dom – jak go stworzyć?

Ekologiczny dom – jak go stworzyć?

O ekologii mówi się obecnie wiele – każdy z nas pragnie zadbać o najbliższą przestrzeń i poprawić swoje życie. Ekologiczne podejście do życia z pewnością jest na topie – ochrona środowiska naturalnego jest naszym obowiązkiem, również w działaniach lokalnych. Budując dom możemy wykorzystać liczne pomysły na ekologiczne życie oraz… zmniejszenie naszych rachunków! Co jest warte uwagi?

Panele słoneczne

Z pewnością najbardziej rozpowszechnionym elementem ekologicznych domów są panele słoneczne. W Polsce to rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w regionach południowych, gdzie nie tylko częściej panuje słoneczna pogoda, ale też istnieją większe możliwości wykorzystania działania słońca. Panele słoneczne umieszczane są na dachach lub przy domach, a ich zadaniem jest magazynowanie energii słonecznej i wykorzystywanie jej do ogrzewania domu czy wody użytkowanej do kąpieli. Takie rozwiązanie to dobre rozwiązanie, kiedy pragniemy zaoszczędzić na comiesięcznych wydatkach.

Przydomowa oczyszczalnia

Innym rozwiązaniem dla ekologicznego domu może być zastosowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Ta instalacja dedykowana jest dla gospodarstw, gdzie zamieszkuje ok. 4-5 osób. Przydomowe oczyszczalnie ścieków są łatwe w instalacji, nie psują również estetyki obejścia domu. Ważne jest to, że wielokrotne filtrowanie ścieków pozwala na zmniejszenie ilości toksycznych substancji oddawanych do gleby.
O oczyszczalniach czytaj więcej na www.prox.info.pl.

dev@dinusiek.pl