HomeTechnologiaFilmy z dronów – moda czy konieczność

Filmy z dronów – moda czy konieczność

Filmy z dronów – moda czy konieczność

Drony są dostępne także dla osób prywatnych, nic zatem dziwnego, że równie dużą popularnością cieszą się filmy, które można nakręcić z wykorzystaniem kamer zamontowanych na dronach. Filmy z dronów mogą być wykorzystane do tworzenia filmów reklamowych, ale również do dokumentacji wybranych obiektów czy terenów. W zależności od branży, w jakiej działa zleceniodawca, filmy z dronów mogą mieć różne przeznaczenie.

Filmy z dronów jako sposób na reklamę

Firmy, których działalność jest oparta na turystyce, bardzo często sięgają po filmy z dronów, aby w ten sposób pokazać atrakcyjne regiony czy zabytki, czasem niedostępne dla zwiedzających. W branży budowlanej filmy kręcone z wykorzystaniem kamer umieszczonych na dronach wykorzystywane są do tworzenia dokumentacji terenu, ale również umożliwiają tworzenie wizualizacji przyszłych osiedli, które będą się znajdować w dokumentowanym miejscu. Organizatorzy imprez masowych mogą wykorzystać nagrania z imprez, które już miały miejsce, w celu promowania własnych usług. Jednocześnie wykorzystanie drona w trakcie imprezy może zwiększyć bezpieczeństwo jej uczestników poprzez udostępnianie całej imprezy w czasie rzeczywistym. Część imprez, np. kongresy czy wydarzenia kulturalne, mogą w ten sposób być transmitowane i udostępniane szerszej publiczności.

Filmy do użytku prywatnego

Drony można również wykorzystać do celów prywatnych. Najczęściej sięga się po nie, aby udokumentować czy wręcz uatrakcyjnić wesela i śluby, ale same drony sprawdzą się także przy tworzeniu filmów z mniejszych imprez rodzinnych, np. urodzin czy komunii. Dzięki ujęciom z góry takie filmy są bardzo oryginalną pamiątką. W tym przypadku warto jednak korzystać z usług specjalistycznych firm, które posiadają zezwolenia na filmowanie z wykorzystaniem dronów.
Filmy z dronów mogą być również narzędziem. Po takie rozwiązanie sięgają firmy detektywistyczne czy policja, poszukująca np. skradzionych samochodów. Nagrania udostępniane w czasie rzeczywistym mogą być również przydatne, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników imprezy masowej.

dev@dinusiek.pl