HomeZdrowie i UrodaFiltry do wody, czyli gadżet niezbędny w każdym domu

Filtry do wody, czyli gadżet niezbędny w każdym domu

Filtry do wody, czyli gadżet niezbędny w każdym domu

Coraz więcej organizacji nawołuje do tego, żeby rezygnować z kupowania butelkowanej wody na rzecz picia tej która płynie z kranu, który mamy w domu. To ekologiczne rozwiązanie, które jest dobre dla naszej planety. Wielu z nas obawia się jednak, że woda z kranu może zawierać drobnoustroje i zanieczyszczenia szkodliwe dla naszego zdrowia.

Woda – cenne źródło życia

Woda jest naszemu organizmowi niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Nasze ciało, w tym najważniejszy organ – mózg, w dużej mierze składają się z wody, dlatego odwodnienie może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i spowodować nawet śmierć. Już niewielkie odwodnienie powoduje uporczywy ból głowy i omdlenia.
Woda jest niezbędna przede wszystkim do prawidłowego nawodnienia organizmu i zachowania wszystkich funkcji życiowych. Pełni jednakże również inną rolę: dostarcza mnóstwa cennych składników mineralnych, takich jak wapń czy magnez. Żeby była dobra dla naszego organizmu, musi być przede wszystkim czysta – inaczej zamiast skorzystać na piciu wody, jedynie zagrozimy swojemu życiu.

Dlaczego warto pić wodę z kranu?

Najróżniejsze organizacje ekologiczne alarmują: kupowanie wody w plastikowych butelkach jest bardzo szkodliwe dla środowiska. Plastik rozkłada się przez wiele lat, wydziela szkodliwe dla środowiska substancje. Co więcej, te trafiają również do wody, którą pijemy.
Dużo lepiej jest więc zastąpić wodę butelkowaną wodą z kranu. Tę mamy w domu łatwo dostępną. Nie musimy dźwigać ze sklepu ciężkich butelek ani martwić się tym, że zapas wody w butelkach już się skończył. Picie wody z kranu to doskonałe rozwiązanie i dla nas, i dla środowiska pod warunkiem, że woda jest czysta.

Filtry do wody – sposób na czystą wodę w domu

Wielu z nas nie ma zaufania do wody, która płynie z naszych kranów. Mamy wątpliwości co do tego, czy jest czysta i zdrowa dla naszego organizmu. Słusznie się martwimy: do wody mogły dostać się z rur zanieczyszczenia albo drobnoustroje.
Jeśli chcemy mieć pewność, że picie wody z kranu nam nie zaszkodzi, zamontujmy w domu specjalistyczne filtry do wody. Te oczyszczą ją z drobnoustrojów, usuną innego rodzaju zanieczyszczenia – woda będzie zdatna do picia, zdrowa i smaczna.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Rosmosis
Tags

dev@dinusiek.pl

https://overcomeback.com.pl/czy-spodnie-na-konia-moga-poprawic-komfort-jazdy/ http://ipjforum.org/jaki-sprzet-dla-konia/ https://materialprintshop.com/poczatek-przygody-z-jezdziectwem-kask-do-jazdy-konnej/