HomeCiekaweFotobudka – pomysł na imprezę?

Fotobudka – pomysł na imprezę?

Fotobudka – pomysł na imprezę?

Pomimo tego, że niemal na każdym amerykańskim filmie z lat dziewięćdziesiątych możemy zobaczyć głównych bohaterów korzystających z automatu do robienia zdjęć ustawionego na ulicy bądź wewnątrz budynku, to moda na fotobudki do Polski dotarła dopiero w ostatnich latach. Czym są fotobudki, w jaki sposób możemy je wykorzystać do uatrakcyjnienia organizowanych przez nas imprez i wydarzeń oraz z jakimi kosztami musimy się w związku z tym liczyć?

Współczesne fotobudki

Już na samym początku warto wskazać, że współczesne fotobudki są urządzeniami znacznie bardziej zaawansowanymi niż miało to miejsce kilkanaście lat temu. Dzisiaj nie są to wyłącznie proste aparaty fotograficzne sprzężone z przyciskiem wyzwalającym oraz drukarką, ale urządzenia, które oferują znacznie bardziej rozbudowane możliwości – począwszy od wykonania serii zdjęć i wydrukowania ich na papierze fotograficznych, poprzez możliwość bezpośredniego opublikowania ich na serwisach społecznościowych lub zapisania na nośniku pamięci (pendrive lub płyta), aż po możliwość ich edycji przed wydrukiem lub opublikowaniem z poziomu samego urządzenia.

Cena fotobudki?

Cena zakupu fotobudki to przeważnie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – wszystko zależy od możliwości konkretnego urządzenia. Można przyjąć, że im urządzenie wyposażone jest w lepszy aparat, optykę i oferuje więcej możliwości, tym jego cena zakupu będzie wyższa. W przypadku jednorazowej chęci uatrakcyjnienia własnej imprezy lub uroczystości jest to opcja nieopłacalna.

Wynajem fotobudki?

W przypadku jednorazowej chęci uatrakcyjnienia imprezy lub uroczystości znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się wynajęcie fotobudki na czas imprezy – wtedy cena fotobudki nie powinna przekroczyć tysiąca złotych na czas całego weekendu. Wybierając konkretne urządzenie warto zwrócić również uwagę na to, czy jest ono przeznaczone do użytku wewnętrznego czy też zewnętrznego.

Wybierajmy ofertę rozważnie

Podsumowując, przeglądając liczne ogłoszenia zatytułowane „fotobudka cena” czy też „wynajem fotobudek” warto kierować się nie tylko najniższą ceną za wynajem, ale przede wszystkim możliwościami danego urządzenia oraz renomą jego producenta. Nie bez znaczenia powinny być również kwestie związane z dowozem fotobudki oraz jej ewentualnym serwisem podczas okresu wynajmu. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy to w połowie zabawy urządzenie ulegnie przecież awarii. Co wtedy z dalszą częścią imprezy? Wiele firm wynajmując swoje urządzenie zapewnia jednocześnie stały jego serwis.

dev@dinusiek.pl