HomeDom i WnętrzeFototapeta, czyli jak odmienić mieszkanie w zaledwie kilkanaście minut

Fototapeta, czyli jak odmienić mieszkanie w zaledwie kilkanaście minut

Fototapeta, czyli jak odmienić mieszkanie w zaledwie kilkanaście minut

W każdym domu czy mieszkaniu przychodzi kiedyś moment na zmiany. Nawet najpiękniej urządzone wnętrza w końcu mogą się znudzić. Wówczas pojawia się chęć stworzenia czegoś nowego. Okazuje się jednak, że zmiana niekoniecznie oznaczać musi uciążliwy i drogi remont. Doskonałym pomysłem może być bowiem montaż na ścianie fototapety.

Symbol kiczu i złego smaku

Fototapety wciąż wielu osobom nie kojarzą się zbyt dobrze. Rzeczywiście w czasach PRL-u panowała moda na tapety wodospadami, palmami i innymi egzotycznymi krajobrazami, które nie prezentowały się zbyt efektownie. Fototapety sprzed lat nie charakteryzowały się również wysoką jakością. Dlatego szybko zaczęły znikać z mieszkań. Zastępowano je kolorową farbą.

Fototapety w nowoczesnym wydaniu

Fototapety od jakiegoś czasu zdecydowanie wracają do łask. W sklepach dostępne są ich różne warianty kolorystyczne i różnorodne wzory. Coraz częściej odchodzi się od klasycznych motywów, na rzecz rozwiązań nietuzinkowych i oryginalnych.
Wybierając fototapetę pole do popisu jest duże. Oferta sklepów stacjonarnych i internetowych jest ogromna. Dzięki fototapetom w kilka chwil można przenieść się do romantycznego Paryża lub tętniącego życiem Nowego Jorku i to bez wychodzenia z domu. Równie popularne są wzory geometryczne i grafiki abstrakcyjne. Jeszcze innym rozwiązaniem jest stworzenie fototapety według własnego projektu. Wówczas można mieć pewność, że będzie ona niepowtarzalna. Prawdziwym hitem są fototapety tworzone z pamiątkowych fotografii.

Wysoka jakość wykonania

Nowoczesne fototapety w niczym nie przypominają tych, które królowały jeszcze kilkanaście lat temu. W sklepach takich jak Foteks dostępne są produkty wysokiej jakości, które łatwo się czyści. Cechują się one wysoką wytrzymałością.
Dobrze wybrana fototapeta doskonale uzupełni każdą aranżację. Może stać się również głównym motywem dekoracyjnym danego pomieszczenia. Odpowiedni wzór optycznie powiększy wnętrze lub sprawi, że będzie wyglądało na mniejsze niż w rzeczywistości.
Dzisiaj po fototapety coraz chętniej sięgają dekoratorzy wnętrz. Zdają sobie bowiem sprawę z tego, że przy pomocy fototapety można szybko i niedrogo odmienić wnętrze nie do poznania. Warto przy tym pamiętać, że fototapeta sprawdzi się w zasadzie w każdym pomieszczeniu – salonie, kuchni, pokoju dziecięcym, sypialni czy łazience. Chcąc odmienić swoje mieszkanie, nie trzeba więc od razu zabierać się za gruntowny remont. Czasem wystarczy jedynie dobrze wybrana fototapeta.

dev@dinusiek.pl