HomeDom i WnętrzeFunkcjonalne dodatki na balkonie – lato w promieniach słońca

Funkcjonalne dodatki na balkonie – lato w promieniach słońca

Funkcjonalne dodatki na balkonie – lato w promieniach słońca

Stworzenie własnej przestrzeni wypoczynkowej jest możliwe nie tylko posiadając własny ogród czy taras. Coraz więcej osób decyduje się na ciekawie zaaranżowany balkon, który w centrum miasta będzie stanowił oazę spokoju i relaksu. Chcąc stworzyć piękny balkon pomyślmy przede wszystkim o funkcjonalnych i wygodnych meblach, ale również o estetyce i ozdobach.

Jakie meble sprawdzą się na balkonach?

Niewielka przestrzeń balkonu do niedawna sprawiała sporo problemu osobom pragnącym aranżować to miejsce. Dzisiaj producenci podsuwają nam wiele propozycji mebli ogrodowych stworzonych właśnie z myślą o balkonach i tarasach. Wystarczy niewielki stolik kawowy oraz kilka krzeseł – taki zestaw pozwoli na wygodne czytanie książek, pracę czy popijanie porannej kawy w towarzystwie osób bliskich.

Wybierając meble ogrodowe miejmy na uwadze ich odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Na balkonie będą one narażone na wilgoć, silne promieniowanie UV. Szukając idealnych zestawów zaufajmy topowym producentom, którzy zaproponują nam piękne meble technorattanowe. Technorattan jest wysoce odporny na zmiany pogody, wnikanie brudu, silne promieniowanie słoneczne, nie traci swojego pięknego koloru nawet po wielu latach użytkowania. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Warto również zastanowić się nad kupnem niewielkiego parasola ogrodowego, który zapewni nam cień podczas najbardziej upalnych dni.

Otocz się ulubionymi kwiatami

Aby nieco odgrodzić się od szumu i hałasu ulicy warto wykorzystać donice rattanowe na balkon i zasadzić w nich ulubione kwiaty. Wśród najpopularniejszych gatunków letnich wymienia się lawendę, pelargonie, nasturcje, werbenę, maciejkę. Rośliny te nie wymagają wiele pielęgnacji – regularne podlewanie zapewni ich kwitnienie przez całe lato.

 

 

Author

tomasz.okonski@xann.pl

zobacz zobacz https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/