HomeCiekaweGra w golfa – rzeczywistość a fikcja

Gra w golfa – rzeczywistość a fikcja

Gra w golfa – rzeczywistość a fikcja

Jak wygląda nasze pojęcie o grze w golfa? Najczęściej widzimy graczy jedynie na amerykańskich filmach i na tej podstawie wyrabiamy sobie opinie o tej grze. Wydaje nam się, że jest ona przeznaczona wyłącznie dla snobów, bogatych ludzi i że dla zwykłego człowieka wstęp do tych ekskluzywnych klubów, zakup męskich kijów golfowych i innego sprzętu jest całkowicie niemożliwy. Jak jednak wygląda rzeczywistość?

Gra w golfa – czy naprawdę tak droga?

Na początek warto obalić mit gry w golfa jako niezmiernie drogiej. Oczywiście – nie przesadzajmy także w drugą stronę. Gra w golfa na pewno jest droższa od cosobotniej siatkówki z kolegami, to fakt. Jednak nie jest droższa od jazdy konnej czy jazdy na nartach.
Niektórzy w tym momencie pewnie powiedzą, że do golfa potrzebne jest wiele sprzętu, jak damskie czy męskie kije golfowe, torba, odpowiedni strój To prawda. Pomyślmy jednak o tym, ile kosztują narty, czy deska snowboardowa, strój potrzebny do nich. Podobnie sprawy wyglądają w każdym sporcie – wydajemy na rakietę do tenisa, odpowiednie rękawice bokserskie, siodło dla konia itp.

Golf – ekskluzywne kluby?

Następny mit to taki, że żaden zwykły śmiertelnik nie może posiąść umiejętności gry w golfa. Wydaje nam się, że trzeba posiadać ogromne koneksje, znajomości, żeby w ogóle rozpocząć uprawianie tego sportu. To również jest nieprawdą. Być może istnieją jakieś szczególne elitarne kluby, jednak generalnie każdy z nas może rozpocząć naukę gry w golfa.
Warto jednak mieć albo trenera albo znajomą osobę, która wprowadzi nas w ten świat. Męskie kije golfowe mają bowiem przeróżne typy i modele – wcale nie jest łatwo się nimi obsługiwać. Podobnie rzecz się ma z piłeczka i torbą.

Strój i odpowiedni sprzęt

Prawdą jest natomiast to, że do golfa potrzebujemy dość dużo sprzętu i jednak nieco na niego wydajemy. Oczywiście podstawa to damskie tudzież męskie kije golfowe. To praktycznie najdroższy element wyposażenia każdego golfisty. Jednak warto zauważyć, że tak jak praktycznie w każdym sporcie, na początek możemy po prostu wypożyczyć sprzęt albo kupić tańszy.
Jak zaś sprawy wyglądają ze strojem? Na filmach golfiści noszą zazwyczaj dość elegancki sportowy strój – czy jest to prawda? W pewnym stopniu tak. Raczej bowiem nikt nie przychodzi na pole golfowe w dresach czy w dżinsach. Jednak niekoniecznie od razu musimy mieć najlepsze możliwe stroje. Na to jeszcze przyjdzie czas, kiedy to zacznie nam się golf podobać i stwierdzimy, że nasze ekskluzywne świetnej marki męskie kije golfowe nie wyglądają dobrze ze zwykłym t-shirtem.
Zapraszam po więcej informacji na stronęhttps://golfteam.pl/124-meski – męskie kije golfowe.

dev@dinusiek.pl