HomeTechnologiaInteraktywne sprzęty wprowadzane do szkół

Interaktywne sprzęty wprowadzane do szkół

Interaktywne sprzęty wprowadzane do szkół

Technologia produkcji wszelkiego rodzaju sprzętów jest obecnie tak bardzo rozwinięta, że dotychczasowe rozwiązania odchodzą powoli do lamusa. Sytuacja ta dotyczy również szkół, w których zaczyna się powoli wdrażać nowoczesne technologie. Obecnie szkolne lekcje nie przypominając już tego, co jeszcze kilka lat temu miało miejsce. Każda osoba z pewnością pamięta niezbyt ciekawe lekcje, na których chciało się wyłącznie spać. Te czasy na szczęście już odeszły, ponieważ do szkół wprowadza się nowoczesne technologie, które mają nie tylko urozmaicić lekcje, ale również rozwinąć wyobraźnię. O jakie technologie chodzi? Mowa tutaj oczywiście o interaktywnych rozwiązaniach takich jak interaktywne tablice, podłogi, a także mapy.

Interaktywne tablice

Interaktywna tablica to urządzenie wyglądające jak biała tablica (nie mylić z tablicą na której pisze się kredą), na której można pisać zmywalnymi pisakami, jednak jest ona podłączona do komputera oraz multimedialnego projektora. Obecnie wykorzystywane są różne technologie produkcji takich tablic, jednak działają one w podobny sposób. Osoba, która korzysta z takiej tablicy, może za jej pomocą obsługiwać praktycznie wszystkie programy znajdujące się w komputerze, co jest niewątpliwie bardzo dużą zaletą tego sprzętu. Lekcje przeprowadzane z udziałem takich tablic są zdecydowanie ciekawsze i aktywizują uczniów do aktywności, o której jeszcze kilka lat temu każdy nauczyciel mógł tylko pomarzyć.

Interaktywne mapy

Takie mapy mogą być wykorzystane nie tylko na lekcji geografii, ale również i historii. Z interaktywnych map można skorzystać jedynie wtedy, gdy w sali lekcyjnej znajduje się interaktywna tablica, ponieważ obydwa elementy są ze sobą ściśle powiązane. Zdecydowana większość uczniów nie przepada za historii, ponieważ jest ona dosyć nudna i na lekcjach można jedynie zasnąć. Wykorzystując jednak takie interaktywne mapy, każda lekcja będzie z pewnością niezwykle ciekawa i zachęci każdego ucznia do aktywności.

Interaktywne podłogi

Taka podłoga interaktywna to w obecnie dosyć spora nowość na rynku, jednak podobnie jak tablice oraz mapy z pewnością zrobi furorę nie tylko w każdej szkole, ale również w przedszkolu. Specjalny pakiet animacji, który został zawarty w takim urządzeniu (przeznaczonym dla najmłodszych dzieci, czyli przedszkolaków) został przygotowany pod kątem edukacji poprzez zabawę, za którą przepada praktycznie każde dziecko. Za pomocą takiej podłogi dzieci mogą poznawać świat kolorów, dźwięków, kształtów, a nawet przyrody. W przypadku dzieci uczęszczających do szkoły taka podłoga również powinna się spisać, ponieważ wiele firm dąży do tego, aby dostosować podstawę programową obowiązującą w każdej szkole do możliwości takiej podłogi. Takie rozwiązanie z pewnością okaże się niezwykle przydatne podczas lekcji, które zazwyczaj są dosyć nudne, jednak za sprawą takiego urządzenia wszystko ulegnie zmianie o 180 stopni. Obecnie coraz większa liczba szkół rozważa możliwość zainwestowania w taką podłogę, co z pewnością jest dosyć dobrym pomysłem.
Artykuł został napisany na rzecz współpracy z firmą MasterEdukacja

dev@dinusiek.pl