HomeBiznesInwestycja w nieruchomości komercyjne

Inwestycja w nieruchomości komercyjne

Inwestycja w nieruchomości komercyjne

Od kilkudziesięciu lat jednym z najlepszych sposobów pomnażania pieniędzy i inwestowania są nieruchomości komercyjne. To jedno z najbardziej opłacalnych i dochodowych sposobów pozwalających na perfekcyjne zarządzanie majątkiem. Oczywiście, kupno nieruchomości komercyjnych rządzi się swoimi prawami, więc zanim podejmie się to wyzwanie, powinno się przynajmniej poznać elementarne zasady.

Wskaźniki i trafność wyboru

Jednym z pierwszych i jednocześnie elementarnych kryteriów jest wskaźnik finansowy, który pokazuje opłacalność oraz przyszłą rentowność związaną z ewentualnym najmem lokalu. Oczywiste jest, że tego rodzaju nieruchomości muszą przynosić określony zysk, który w szybki sposób zwróci wartość zakupu i zainwestowanych na remonty środków.
Żeby podjąć właściwą decyzję o zakupie i dobrze wybrać nieruchomość komercyjną należy obliczyć tzw. roczną stopę zwrotu, która jest iloczynem rocznego dochodu netto do wartości nieruchomości. To jeden z najprostszych przeliczników, który pokazuje czy zakup jest rzeczywiście opłacalny.

Dobry wybór

Dokonanie właściwego wyboru musi opierać się na konkretnych wyliczeniach, aczkolwiek kryterium przyszłej opłacalności i dochodu nie może stać się jedynym wskaźnikiem.
Rentowność nieruchomości komercyjnych powinna więc zostać zestawiona z innymi wartościami, do których zalicza się między innymi aktywa oraz koszt kapitałowy.
Istotną kwestią jest także sama forma zakupu. Dobór właściwego źródła finansowania odgrywa tutaj niemałą rolę, szczególnie jeśli nabywca korzysta z kredytu. Ten musi odpowiadać na wysokie wymagania i oczekiwania, tym samym — mówiąc kolokwialnie — musi być nisko oprocentowany i tani we wszystkich kosztach.
Oczywiście, kupując nieruchomości komercyjne, głównym przesłaniem tego działania są cele zarobkowe. Stąd też pobierane opłaty za najem powinny nie tylko zwracać koszty kredytu, ale też być wartością dodaną ponad ustalone, miesięczne zobowiązania z tytułu umowy kupna na kredyt.
To, w jaki lokal zainwestujemy, ma bezpośrednie odbicie w naszych dalszych działaniach. Jednym ze sposobów pozwalających na uniknięcie tzw. przestoju z powodu pustostanów jest kupowanie nieruchomości komercyjnej wraz z dotychczasowymi najemcami. Naturalnie, to, czy ten stan rzeczy się nie zmieni, w dużej mierze zależy od nas samych, a konkretnie od tego, jakie ustalimy zasady jako nowy właściciel. Musimy pamiętać, żeby przede wszystkim zaspokoić własne potrzeby, a więc ustalić opłaty na takim pułapie, by rentowność nieruchomości była dla nas korzystna.
Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest

dev@dinusiek.pl

https://electraymartin.com/sztyblety-jezdzieckie-garsc-przydatnych-informacji/ https://businesstraveller.pl/wiadomosci/polska/ile-kosztuje-ubezpieczenie-anglika-w-polsce https://4sch.pl/brc-dla-branzy-spozywczej/