HomeDom i WnętrzeJak dbać o armaturę łazienkową?

Jak dbać o armaturę łazienkową?

Jak dbać o armaturę łazienkową?

Łazienka, jako miejsce, w którym dbamy o naszą higienę osobistą, sama powinna stanowić obraz doskonałej czystości. Niedopuszczalne jest zaniedbanie jej i przyzwolenie na powstanie zacieków, zażółceń i pleśni w zakamarkach. Jak dbać o nowoczesną armaturę łazienkową aby była rónie nieskazitelna jak sama gospodyni?

Gospodyni podwija rękawy

I to podwija codziennie. Nie ma prostszego sposobu, aby nasza armatura łazienkowa była czysta i lśniąca, jak codzienna jej pielęgnacja. Jeśli wyrobimy sobie odpowiednie nawyki, po pewnym czasie przestaniemy zauważać, że sprzątamy.
Poranne mycie zębów to świetna okazja do szybkiego przetarcia gąbką umywalki i baterii. Bierzesz wieczorny prysznic? Spłucz kabinę prysznicową po jego zakończeniu. Toaletę co dwa lub trzy dni zalej specjalnym płynem. Te proste czynności zajmą dosłownie kilka sekund, ale wykonywane codziennie sprawią, że nasza armatura łazienkowa będzie naszą najlepszą wizytówką.

Jeśli musisz użyć środków chemicznych

Ponieważ obecnie rzadko spotyka się już armaturę łazienkową wykonaną z tradycyjnej ceramiki – zanim użyjemy jakiegokolwiek środka chemicznego, musimy upewnić się, że nie zniszczy on wyposażenia naszej łazienki.
Armatura wykonana z plastiku, barwionego szkła czy drewna jest szczególnie delikatna i wymaga kosmetyków specjalnie jej dedykowanych. Należy więc przed zakupem sprawdzić, czy któryś ze składników preparatu nie spowoduje uszkodzenia materiału. Przed użyciem natomiast spróbujmy nałożyć kosmetyk na niewidoczny fragment np. umywalki.
Popularne mleczka czyszczące nadają się do czyszczenia armatury wykonanej ze stopów stali, ceramiki i szkła, nie stosujemy ich do akrylu, plastiku, drewna czy marmuru.

Czym myć?

Do codziennego mycia armatury łazienkowej wystarczy miękka ściereczka lub gąbka.
Jeśli natomiast zdarzyło nam się zaniedbać łazienkę, a brud osadził się już w postaci brzydkiego osadu – może okazać się konieczne użycie szczoteczki lub szorstkiej strony gąbki do mycia naczyń. Bądźmy jednak bardzo ostrożni – niektóre materiały, np. akryl, bardzo łatwo jest zarysować. Jesli do tego dojdzie – zanieczyszczenia już zawsze będą się na takiej powierzchni osadzały szybciej.
Czasem lepiej poszorować kilka razy, niż używać szczoteczki lub pasty o właściwościach ściernych.
Po dokładnym umyciu, armaturę dobrze jest wytrzeć do sucha ściereczką bawełnianą lub ręcznikiem papierowym.
Dbanie o czystość w łazience jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Wilgoć i ciepło panujące w łazience dają doskonałe warunki do rozwoju chorobotwórczych pleśni, a tego lepiej unikać.

Tags

dev@dinusiek.pl

http://o-kultury.pl/jak-pokonac-strach-przed-konmi/ https://40ton.net/zmiana-homologacji-samochodu-ciezarowego-na-osobowy-jak-to-wyglada-w-praktyce/ https://goldavocado.pl/doskonale-spedzony-czas/