HomeDom i WnętrzeJak dopasowana stolarka okienna wpłynie na nasze życie?

Jak dopasowana stolarka okienna wpłynie na nasze życie?

Jak dopasowana stolarka okienna wpłynie na nasze życie?

Decydując się na budowę domu czy kupienie nowego mieszkania stajemy przed konieczności wyboru konkretnej stolarki okiennej. Dzisiaj wybór jest znacznie trudniejszy niż kilka lat temu – na polskim rynku przybyło producentów oraz samych produktów, które różnią się od siebie ceną, parametrami, walorami. Które z obecnie oferowanych okien warto rozważyć podczas poszukiwań? Poniżej przedstawiamy krótki poradnik!

Okna pasywne, które będą wspierać nasz portfel

Wśród licznych nowinek i produktów typu premium na polskim rynku z pewnością w pierwszej kolejności warto wymienić okna pasywne. Ten rodzaj okien pozwala na zachowanie jak największej ilości ciepłego powietrza wewnątrz pomieszczenia. Tajemnica działania okien pasywnych tkwi w ich budowie – mówią specjaliści ze sklepy okna-internorm.pl. W ich przypadku zastosowane są znacznie grubsze ramy, inne materiały oraz 3 lub więcej szyb – wszystko to, aby lepiej izolować ciepło. Okna pasywne nie należą do najtańszych, jednak warto pamiętać, że wpisują się idealnie w filozofię budownictwa pasywnego. Oznacza to, że z czasem pozwolą na znaczące obniżenie naszych rachunków za ogrzewanie.

Okna antywłamaniowe, dzięki którym poczujemy się bezpiecznej

Okna antywłamaniowe cieszą się sporym zainteresowaniem – z oczywistych względów. Taki rodzaj stolarki okiennej ma za zadanie znacząco utrudnić przedostanie się włamywaczy do naszego mieszkania czy domu. Istotne jest to, że okna antywłamaniowe musza posiadać certyfikaty. Zwracajmy uwagę na to, czy dany producent certyfikuje cały produkt czy tylko konkretne elementy. Okna antywłamaniowe określa się rodzajem klasy – im wyższa, tym większa ochrona przed włamaniem.

Okna panoramiczne, pozwalające patrzeć szerzej na świat

Okna panoramiczne wykorzystywane są przede wszystkim przez posiadaczy domów w pięknej okolicy. Dzięki nim możliwe jest wpuszczenie do wnętrza znacznie większej ilości naturalnego światła.

dev@dinusiek.pl