HomeCiekaweJak odpowiednio dbać o stawy psa?

Jak odpowiednio dbać o stawy psa?

Jak odpowiednio dbać o stawy psa?

Zdrowe stawy to nie tylko odpowiednia dieta. Często zdarza się, że pies wymaga suplementacji składników odżywczych, które wzmocnią i ochronią układ kostno-stawowy przed urazami oraz wszelkiego rodzaju schorzeniami.

Dbaj od szczenięcia!

Choć problemy stawowe zwykle dają o sobie znać w przypadku starszych psów, często wynikają z nieprawidłowej diety i braku suplementacji w okresie szybkiego wzrostu psa. Kiedy rozwija się szkielet powinniśmy również unikać intensywnego i długotrwałego ruchu z naszym psem. Dobrze jest unikać długodystansowego biegania, a różnego rodzaju katorżnicze zabawy i ganianie za piłką przerywać, by maluch mógł odpocząć. Szczenięta często same nie potrafią wyczuć momentu, w którym ich organizm się nadwyręża. Dzieje się tak z powodu nadmiaru emocji, z którymi młode psy dopiero uczą się walczyć i opanowywać je.

Psie sporty z głową

Również w przypadku uprawiania psich sportów powinno się zwracać uwagę na ochronę stawów. Wszelkie urazy, nawet te drobne, powinny być natychmiast konsultowane z weterynarzem. Nawet chwilowa kulawizna nie może być bagatelizowana, gdyż często stare kontuzje wychodzą po latach. Jeśli jesteśmy właścicielem czworonoga, który bierze aktywny udział w różnego rodzaju sportowych konkurencjach, dobrze jest umówić się na spotkanie z lekarzem weterynarii, który pełni jednocześnie funkcję psiego dietetyka.

Lek na stawy dla psa – który wybrać?

Najlepiej sprawdzają się leki i suplementy, które w swoim składzie zawierają dużą ilość kolagenu, witamin i minerałów. W przypadku rozwoju kośćca, u szczeniąt doskonale sprawdzają się preparaty Dolvit. Jest to głównie fosforan dwuwapniowy pochodzący z muszli ostryg morskich. Preparaty typowo kolagenowe to między innymi BARFEED COLLAGEN VETFOOD, działający typowo na wzmocnienie chrząstek stawowych. Oba preparaty można znaleźć w sklepie internetowym kalinowa.pl. Ważne jest, aby każdy lek na stawy dla psa wprowadzać stopniowo i obserwować efekty, jakie przynosi. Jeśli mimo suplementacji, stawy psa nadal są w złym stanie, warto zasięgnąć porady weterynarza.

dev@dinusiek.pl