HomeCiekaweJak ozdobić samochód do ślubu?

Jak ozdobić samochód do ślubu?

Jak ozdobić samochód do ślubu?

Nie ulega wątpliwościom, że samochód, który zawiezie Was do ślubu ozdobić warto. Wyjątkiem będą tutaj tylko pojazdy zabytkowe oraz luksusowe, sportowe auta, które same w sobie są zjawiskowe i nie potrzebują już dodatkowych ozdób.
Dziś podpowiemy Wam jakich materiałów używać i jakie dekoracje wybrać, aby auto wyglądało elegancko i stylowo. Doradzimy również jakich błędów unikać, by osiągnięty efekt nie okazał się odwrotny od zamierzonego.

Ważna funkcjonalność

Do ozdobienia pojazdu możecie użyć wielu elementów: balonów, kwiatów, wstążek, a nawet pluszowych misiów czy poduszek w kształcie serc. Barierą może być tu jedynie wasza wyobraźnia i… bezpieczeństwo. Pamiętajcie, by dekorując auto zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak również innych uczestników ruchu drogowego. Dekoracje nie mogą zasłaniać widoczności kierowcy. Powinny być także na tyle solidnie przymocowane, by nie odpadły i nie spowodowały ryzyka na drodze.

Dla zwolenników minimalizmu

Jeśli nie jesteście zwolennikami bogatych dekoracji, zdecydujcie się na symboliczne, minimalistyczne akcenty. Mogą to być np. świeże kwiaty, których kolor będzie harmonizował z kolorem bukietu panny młodej lub gustowne przywieszki do klamek, podkreślające wyjątkowy charakter uroczystości.

Ważna spójność

Pamiętajcie, że dekoracje auta powinny stanowią spójny element weselnej stylistyki. Ozdoby wykonane ze storczyków nie będą wyglądać dobrze w zestawieniu z bukietem panny młodej, w którym dominują słoneczniki. Jeśli jedziecie do ślubu nowoczesnym, sportowym wozem tradycyjne dekoracje na bazie gerberów czy goździków mogą wyglądać groteskowo i karykaturalnie.
Zbyt małe auto, tonące pod ciężarem bogatych dekoracji będzie wyglądać dziwacznie. Podobnie zresztą jak ogromny samochód, przystrojony jednym kwiatkiem.

Tych błędów unikajcie

Dekorując samochód do ślubu nie używajcie sztucznych kwiatów. Takie dodatki kojarzą się z plastikowym kiczem i raczej nie budzą pozytywnych emocji.
Jeśli planujecie udekorować pojazd świeżymi roślinami, zadbajcie o to, by… rzeczywiście były świeże. Nie ma nic gorszego niż przywiędłe, pomarszczone kwiaty na masce samochodu nowożeńców.
Zwłaszcza w sytuacji, kiedy korzystacie z wypożyczonego auta uważajcie, by przy okazji ozdabiania nie uszkodzić lakieru. Taka gafa może kosztować Was całkiem sporo. Nie mówiąc już o kiepskim humorze, spowodowanym tym zdarzeniem.

dev@dinusiek.pl