HomeDom i WnętrzeJak podświetlić oczko wodne w ogrodzie?

Jak podświetlić oczko wodne w ogrodzie?

Jak podświetlić oczko wodne w ogrodzie?

Każdy ogród może być nastrojowym i tajemniczym miejscem, aby tego dokonać należy umiejętnie rozmieścić oświetlenie. Lampy ogrodowe ułatwiają dojście do domu i zapewniają bezpieczeństwo, oświetlając wejście.

Jak oświetlić oczko wodne w ogrodzie?

Oczko wodne w naszym ogrodzie może być oświetlone na kilka sposobów. W tym celu używa się lamp umieszczonych na brzegu, podwodnych lub pływających. Każde oświetlenie, które będzie używane do podświetlania oczka wodnego musi spełniać specjalne wymagania. Obudowa takiej lampy musi być hermetyczna oraz przeznaczona do kontaktu z wodą. Najczęściej stosuje się żarówki halogenowe, których zaletą jest mały rozmiar i ciepła barwa światła.
Na brzegu najlepiej będzie umieścić małe reflektorki, które można ukryć w zieleni lub kamieniach. Powinny mieć regulowany kąt padania światła, aby w łatwy sposób uzyskać pożądaną ekspozycję. Natomiast w samym stawia świetnie sprawdzą się reflektorki podwodne, które są całkowicie wodoszczelne, a kąt padania ich światła wynosi 180°.
Szczególny nastrój uzyska się za pomocą lamp pływających, które najczęściej można spotkać w postaci kloszy z tworzywa. Mogą być one matowe lub przeźroczyste, białe i bezbarwne. Odpowiednio długi przewód pozwoli im dryfować po tafli wody.
Czytaj więcej na lampyogrodowe.com.pl

dev@dinusiek.pl