HomeCiekaweJak pokazać piękno wnętrza?

Jak pokazać piękno wnętrza?

Jak pokazać piękno wnętrza?

Piękne wnętrze – jak je pokazać? Nie chodzi tu o wnętrze duchowe, ale to przestrzenne: pokój, kuchnię czy korytarz. Jak unaocznić wspaniałe projekty, które przechowujemy w wyobraźni? To bardzo ważne pytanie, gdy zajmujemy się aranżacją wnętrz, projektowaniem mebli czy architekturą. W dzisiejszych czasach niezastąpione okazują się profesjonalne wizualizacje.

Piękne wizualizacje

Jak przygotować samodzielnie niepowtarzalną wizualizację? Taką, która całkowicie odda piękno naszego projektu? To wcale nie takie trudne, jak się wydaje. Warto opanować Sketchup podstawy, program V-ray (ułatwiający pracę nad oświetleniem), program Artlantis Studio, program Lightroom, program Color Efex Pro. Możliwości jest naprawdę wiele. Przekonamy się o tym, podejmując naukę w CG Wisdom, gdzie znajdziemy także inne propozycje, niezwiązane z wizualizacjami jak kurs Android od podstaw czy kurs programowania C++.

Przyjemność wizualizowania

Narzędzia Sketchup pozwolą nam na przykład na tworzenie wizualizacji, które wykorzystamy z powodzeniem chociażby na polu architektury wnętrz. Jeśli opanujemy takie zagadnienia jak widoki czy sceny, to przekonamy się, że praca nad wizualizacją może być przyjemna i efektowna. Zwłaszcza gdy nasz warsztat poszerzymy o program V-ray, który pomoże stworzyć w fotorealistyczne wizualizacje, uwzględniające oświetlenie dzienne czy nocne.

Zobaczyć na własne oczy

Profesjonalnie przygotowane wizualizacje wpływają korzystnie na styl pracy z klientem. Pomagają nawiązać dialog i uzgodnić najważniejsze kwestie, zanim ruszą prace i zmiany zostaną wprowadzone w przestrzeni. To pozwala uniknąć wielu nieporozumień. Ponadto, gdy klient widzi swoje przyszłe wnętrze, ma możliwość zasugerowania nam pewnych rozwiązań, na których mu zależy (kolorystyki, układu, wielkości mebli, etc.).

dev@dinusiek.pl