HomeZdrowie i UrodaJak skutecznie dbać o zęby?

Jak skutecznie dbać o zęby?

Jak skutecznie dbać o zęby?

Codzienna higiena jamy ustnej to nasz obowiązek – szczotkowanie oraz odpowiednia dieta to podstawa w dbaniu o piękny uśmiech i zdrowie naszych zębów. Co wpływa negatywnie na nasze zęby? Jakie problemy najczęściej dotykają Polaków w związku z ich uzębieniem?

Z jakimi problemami chodzimy do stomatologa?

Polacy przychodzą do stomatologów najczęściej z próchnicą- Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że próchnica stała się chorobą cywilizacyjną, gdyż co drugi mieszkaniec Ziemi ma z nią problemy. Leczenie próchnicy zależy od wielkości zmian oraz odporności naszego szkliwa na tego rodzaju choroby. W przypadku niewielkich zmian leczenie jest krótkie i bezbolesne. Kiedy jednak zwlekamy z wizytą u specjalisty zmiany obejmują coraz większą powierzchnię szkliwa, a samo leczenie staje się znacznie dłuższe i mniej przyjemne.
Drugim problemem z którym często spotykają się stomatolodzy są choroby przyzębia, w tym głównie paradontoza. Choroby przyzębia mogą być spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, nieprawidłową dietą, przewlekłymi chorobami. Choroby tego typu zaczynają się zazwyczaj od stanów zapalnych kieszonek zębowych – to najbardziej oczywisty znak, że pora wybrać się do specjalisty.
W gabinetach stomatologicznych często szukamy pomocy również w przypadku nieprawidłowo wyżynających się zębów – w takich przypadkach jednak kierowani jesteśmy do ortodontów i chirurgów szczękowych.

Kiedy brak zęba…

Powszechnym problemem Polaków są braki w uzębieniu. Zęby tracimy na wskutek podeszłego wieku, ale i przewlekłych chorób czy nieszczęśliwych wypadków. Pomocą w uzupełnianiu ubytków są zabiegi implantologiczne, w trakcie których lekarz wszczepia w naszą szczękę implanty zębów wykonany z materiałów biozgodnych. Po kilku tygodniach, kiedy zrośnie się on z naszą kością na szczycie implantu umieszczana jest korona wykonana z trwałych materiałów.

dev@dinusiek.pl