HomeZdrowie i UrodaJak skutecznie zrzucić na wadze?

Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Jak skutecznie zrzucić na wadze?

Szczupła, wysportowana sylwetka to jeden z najważniejszych wyznaczników atrakcyjności. Warto do niej dążyć nie z powodów obowiązujących kanonów piękna, ale dla własnego zdrowia. Dbając o codzienną dietę i zażywając sporej dawki ruchu, wzmacniamy swoje serce i płuca, zapobiegamy również coraz częściej występującym chorobom cywilizacyjnym, takim jak miażdżyca czy cukrzyca. Dążenie do wymarzonej figury nie musi być katorgą. Czasami wystarczą niewielkie zmiany w codziennych nawykach, żeby skutecznie zrzucić na wadze i zadbać o swoje ciało. Jak to zrobić, żeby było bezpiecznie i efektownie?

Dlaczego warto zadbać o ładną sylwetkę?

Szczupła sylwetka to atut i u kobiety, i u mężczyzny. Fałdki tłuszczu na brzuchu nie tylko odbierają nam pewność siebie, ale przede wszystkim mogą być jednym z pierwszych objawów zaniedbania organizmu. Gromadzący się w ciele tłuszcz jest niebezpieczny dla zdrowia. Oblepia narządy wewnętrzne, upośledzając ich funkcje i prowadząc do zaburzeń w w funkcjonowaniu większości układów: krążenia, oddechowego, pokarmowego. Nadwaga utrudnia nam codzienne funkcjonowanie, powodując, że brak nam energii i szybko się męczymy. Ignorowana przez lata prowadzi do rozwoju wielu chorób, w tym niebezpiecznych schorzeń układu krążenia, jak będący częstą przyczyną śmierci zawał serca. Dbając o wysportowaną sylwetkę, poprawiamy swoje samopoczucie, jednocześnie zapewniając sobie lepszy standard codziennego funkcjonowania i dłuższe życie.

Zmiany w diecie i trener osobisty

Jak przeprowadzić skuteczną kurację odchudzającą? W tej kwestii najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Pomocna okaże się interwencja trenera osobistego. Ten podpowie, co zmienić w codziennej diecie, żeby ta była zdrowa dla ciała i nie powodowała odkładania się tłuszczu, a przede wszystkim wyznaczy zindywidualizowany trening. Trener osobisty zadba o to, żeby ćwiczenia były dopasowane do potrzeb i możliwości konkretnej osoby. Trenując pod jego okiem, można być pewnym, że jest się bezpiecznym. Ćwicząc bez wskazówek fachowca, często nieprawidłowo wykonujemy ćwiczenia albo zbytnio się forsujemy, co może być bardzo niebezpieczne – zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały do czynienia ze sportem

Trening personalny na Śląsku – gdzie zacząć?

Gdzie pójść na trening personalny na Śląsku? Możliwości jest wiele. Można skorzystać z oferty klubów sportowych, które oferują wsparcie doświadczonych trenerów, można poszukać trenera na własną rękę. Wielu z nich ogłasza się np. w internecie, chwaląc się swoimi dotychczasowymi osiągnięciami. Najlepiej, by trener personalny Katowice cieszył się zaufaniem innych klientów. Dobra opinia internautów to najlepsza wskazówka przy wyborze trenera personalnego Śląsk.

dev@dinusiek.pl