HomeCiekaweJak umilić dzieciom wakacje?

Jak umilić dzieciom wakacje?

Jak umilić dzieciom wakacje?

Spędzanie wakacji z dziećmi może stać się nie lada wyzwaniem dla rodziców. To przede wszystkim przeorganizowanie sposobu na wypoczynek, który do tej pory działał niezawodnie. Nagle okazuje się, że dzieci są znudzone, albo wrażeń jest dla nich zbyt dużo. Jak to pogodzić?

Wypoczynek zbyt aktywny

Część dorosłych ludzi uwielbia bardzo aktywny wypoczynek. Równoważą sobie w ten sposób monotonię codziennego życia i pracy, dają odpocząć ciału zmęczonemu siedzeniem przy biurku lub po prostu szukają nowych wrażeń. Często spędzają wakacje tak samo całymi latami – jadą w góry, albo wybierają się na intensywne zwiedzanie różnych miast. Czasem są to też kilkudniowe rajdy rowerowe. Nie w głowie im eventy dla dzieci i wata cukrowa.
Jednak wraz z pojawieniem się dziecka trzeba zrozumieć jego potrzeby i uwzględnić je w planach wyjazdowych. Maluch, a nawet kilkuletnie dziecko nie będzie zachwycone spędzaniem dziesięciu godzin dziennie na wędrówce po górskich lasach. Na pewno prędzej czy później zatęskni za miejskimi rozrywkami – eventami dla dzieci, kolorowym deptakiem, straganami i lodami.

Eventy i zabawa

W przeróżnych miastach w kraju i za granicą organizuje się latem wydarzenia skierowane specjalnie do najmłodszych. Czasami są to zawody sportowe (a w drużynie mogą być i rodzice), czasem zabawy i festyny, oraz przeróżne tematyczne eventy dla dzieci. To świetna zabawa, więc rodzice zabierają tam swoje pociechy chętnie.
Warto zaplanować wakacje tak, by na trasie trafił się chodź jeden festyn z grami, konkursami i nagrodami. Możliwość pobawienia się, poznania nowych rówieśników i zjedzenia słodyczy ze straganu jest dla dzieci wielką atrakcją, na którą czekają co wakacje.

Za dużo słodkiego lenistwa

Całkiem odmiennym niż aktywny sposobem spędzenie czasu na urlopie jest postawienie na słodkie lenistwo. Tę opcję często wybierają osoby pracujące fizycznie lub po prostu lubiące leżaki, plażę lub łąkę i wpatrywanie się w niebo. Relaks na świeżym powietrzu z książką i zimnym napojem jest naprawdę świetnym pomysłem na wakacje, jednak niestety, najmłodszym urlopowiczom prawdopodobnie nie przypadnie do gustu.
Leniwe spędzanie czasu jest dla najmłodszych zwyczajnie nudne. Stanowczo wolą spacery po mieście, uczestnictwo w zabawach i atrakcjach, szaleństwa w wodzie i eventy dla dzieci. Trudno im się zresztą dziwić – dla nich również rok szkolny jest monotonny i potrzebują w czasie wakacji odskoczni od codzienności. Warto wziąć to pod uwagę, planując idealne wakacje dla całej rodziny, z których każdy skorzysta.
Tekst powstał we współpracy z Uniwersytetem rozwoju

dev@dinusiek.pl