HomeCiekaweJak wybrać pojemniki ESD?

Jak wybrać pojemniki ESD?

Jak wybrać pojemniki ESD?

Sprawowane funkcji kierownika zajmującego się transportem wcale nie jest takie proste. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że trzeba tutaj zająć się wyłącznie logistyką – rozplanowaniem dostaw, ładunków itp. I rzeczywiście poniekąd tak jest, jednak logistyka obejmuje bardzo wiele różnych działań.

Przewóz materiałów

Przede wszystkim należy podjąć decyzję, w czym przewozi się materiały. Do większości produktów nadają się dość klasyczne i standardowe pojemniki magazynowe, skrzyniopalety itd. Jednak rzeczy i substancje niebezpieczne czy rzeczy elektroniczne wymagają już nieco innego opakowania. Poniższy artykuł dotyczyć będzie właśnie transportu elektroniki, a dokładniej tego, jakie pojemniki ESD najlepiej wybrać.

Pojemnik ESD – co to jest?

Jednak po co w ogóle mamy inwestować w jakieś pojemniki ESD? Co to jest? Otóż są to pojemniki przeznaczone specjalnie właśnie do transportu szeroko pojętej elektroniki. Wyróżniają się one bowiem tym, że wyprodukowane zostały z tworzywa sztucznego, które przewodzi prąd, co z kolei zapewnia bezpieczeństwo zarówno nam, pracownikom, jak i samemu sprzętowi.

Odpowiedni pojemnik ESD

Wiemy już, że do przewozu elektroniki najlepiej nadają się pojemniki ESD. Warto w tym momencie dodać, że obok pojemników ESD istnieją także skrzynie ESD. Czasami pod tą nazwą kryją się pojemniki ESD z otworami po bokach, czasem zaś tak określane są po prostu zwykłe pojemniki ESD. Wracając jednak do tematy – jak jednak wybrać ten najlepszy dla nas pojemni ESD?

1) cena

Przede wszystkim nie kierujmy się tylko i wyłącznie ceną. Oczywiście możemy ją wziąć pod uwagę, jednak dopiero wtedy, kiedy skrzynie ESD, miedzy którymi będziemy decydować, będą doskonale pasowały pod kątem innych parametrów.

2) rozmiar

Duże znaczenie ma to, abyśmy dobrze dobrali rozmiar pojemników ESD. Dlaczego? Zbyt małe – wiadomo elektroniki nie da się „upchnąć”. Za duże – narażamy się na niepotrzebne straty.

3) wytrzymałość

Pojemnik ESD, który zdecydujemy się kupić musi być naprawdę wytrzymały. Nie ma sensu inwestować w coś, co zaraz nam się zepsuje.

4) kompatybilność z innymi elementami

Dobrze by było, gdyby wszystkie skrzynie ESD i pojemniki, które kupujemy pochodziły z jednej serii. Wtedy nawet różne rozmiary da się tak ułożyć na sobie, że całość się nie zsuwa ani nie spada.

5) wygodny uchwyt

Warto także pamiętać, że te pojemniki ESD – https://www.schoellerallibert.com/pl/client-cases/automotive/pojemniki-esd-euroclick-w-trcz/ nie służą tylko do przechowywania produktów, lecz również do ich przenoszenia, co przecież robią ludzie. Warto zatem ułatwić pracownikom ich znoje i nie wybierać pojemników ESD z kiepskimi uchwytami.

dev@dinusiek.pl