HomeCiekaweJaka podłoga sprawdzi się najlepiej w pomieszczeniach biurowych?

Jaka podłoga sprawdzi się najlepiej w pomieszczeniach biurowych?

Jaka podłoga sprawdzi się najlepiej w pomieszczeniach biurowych?

Wybranie odpowiedniej wykładziny do biura to nie lada wyzwanie. Wiele topowych firm oferuje różnego rodzaju posadzki, jednak zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj konieczne jest określenie, jak bardzo wykładzina czy deski będą eksploatowane. Jakie materiały cieszą się największym zainteresowaniem?

Z jakich tworzyw wykonywane są wykładziny biurowe?

Wykładziny biurowe tworzone są przede wszystkim z wytrzymałych włókien poliestrowych, odpornych na ścieranie, uszkodzenia, zaciąganie. W zależności od rodzaju wykładziny zmienia się grubość i długość ich włosia. Musimy określić z jaką częstotliwością osoby zatrudnione będą przechadzać się po wykładzinie i na tej podstawie dobrać konkretny materiał. Drugim ważnym zagadnieniem jest oczywiście kolor – tu producenci pozostawiają nas z niezwykle szeroką paletą barw. Wykładziny znajdziemy zarówno w jednym kolorze, jak i mozaikach. Warto poszukać produktu idealnie pasującego do naszego wnętrza.
Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie desek kompozytowych – są one niezwykle odporne na uszkodzenia, ścieranie. Składają się one z mieszanki naturalnego drewna, plastiku oraz materiałów konserwujących. Deski świetnie sprawdzą się na tarasach przylegających do biur.

Krzesła a wykładzina

Odpowiednie zabezpieczenie mebli biurowych jest niezwykle istotne, zarówno biurka jak i krzesła muszą mieć odpowiedną budowę lub mieć podkładki, które nie będą niszczyły wykładzin. Warto wybrać krzesła, które mają odpowiednio wyprofilowaną ramę, przez co nie będzie niszczyły podłogi. Znajdziecie takie krzesła w sklepie www.krzesloteka.pl

dev@dinusiek.pl