HomeDom i WnętrzeJakie błędy popełniamy podczas kupowania krzeseł i foteli?

Jakie błędy popełniamy podczas kupowania krzeseł i foteli?

Jakie błędy popełniamy podczas kupowania krzeseł i foteli?

Wybierając się na zakupy do sklepów meblowych czy też przeglądając oferty w sklepach internetowych rzadko kiedy zwracamy uwagę na to, z czego wykonane są konkretne produkty. To spory błąd. Pochylając się bardziej nad interesującymi nas krzesłami czy fotelami możemy lepiej sprawdzić, czy będą one dopasowane do naszych potrzeb. Jakie błędy popełniamy podczas kupowania foteli i krzeseł?

Design ważniejszy niż wygoda

Najczęściej popełniany obecnie błędem w sklepach z meblami jest kupowanie krzeseł i foteli zgodnych z najnowszymi trendami w katalogach wnętrzarskich. Najczęściej są to krzesła łączące materiały syntetyczne, drewno. Z pewnością są niezwykle piękne i doskonale sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach, musimy jednak pamiętać, że powinny być one przede wszystkim wygodne i stabilne. Niestety, takie designerskie krzesła często posiadają wadliwą konstrukcję, przez co szybko wykoślawia się ich stelaż. Kupując krzesła zwracajmy uwagę na materiały wykorzystane w konstrukcji: stelaże powinny być tworzone z lekkich i trwałych stopów metali, opcjonalnie z drewna. Dzięki temu możemy mieć pewność, że na długo zachowają swój kształt. Piękne i nowoczesne krzesła ze stabilnymi stelażami znajdziemy w sklepie krzesloteka.pl.

Niskiej jakości tapicerki

Podczas kupowania foteli do salonów czy pokojów dziennych nie zwracamy uwagi na materiały wierzchnie, czyli tapicerki. Topowe firmy zaproponują nam materiały tekstylne obiciowe z dodatkami włókien syntetycznych, których zadaniem jest podniesienie trwałości tkaniny. Do wyboru mamy również skóry naturalne i ekologiczne. Zazwyczaj producenci podają pełne specyfikacje wykorzystywanych przez siebie tkanin.

Czy cena ma znaczenie?

Szukając mebli zwracajmy uwagę na cenę – w wielu przypadkach nie jest ona współmierna do produktu, który otrzymujemy. Szukajmy promocji i wyprzedaży – dzięki temu z pewnością uda się nam zaoszczędzić kilkaset złotych!

dev@dinusiek.pl